Kabaret i chór już działają, czyli gramy dla Julki i Zosi!

Bardzo Nieformalna Grupa Artystyczna, Chór od Wielkiego Święta oraz uczniowie z Pietrzykowa przygotowują imprezy charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Julki z Pietrzykowa Kolonii i Zosi z Sokolnik.

kultura 11:53 04-12-20180 0

14 grudnia w Kołaczkowie wystąpi Chór od Wielkiego Święta pod dyrekcją Adama Korzeniewskiego. W tym czasie Bardzo Nieformalna Grupa Artystyczna będzie prowadziła sprzedaż ciast dla Zosi z Sokolnik.

16 grudnia w kinie w Pyzdrach wspomniana amatorska grupa teatralna wystawi „Bajkowe historie kabaretowe”, z kolei uczniowie z Pietrzykowa zaprezentują „Lokomotywę” i „Jezioro Łabędzie”. Gościnnie wystąpi Przemysław Dębski, burmistrz Pyzdr. Dochód Julki z Pietrzykowa Kolonii.

Próba w Pyzdrach

Bardzo Nieformalna Grupa Artystyczna to 14-osobowa grupa samorządowców z gminy Kołaczkowo (choć nie tylko – jest tutaj np. wicestarosta Waldemar Grzegorek). Reżyserem i scenarzystą przedstawień jest Jakub Liberkowski. Od dwóch lat grupa wystawia „Bajkowe historie kabaretowe”, czyli właśnie serię bajkowych skeczy.

– Tym razem dodałem trzy nowe skecze, przygotowujemy się do spektaklu. Trwają właśnie próby w Kołaczkowie – mówi nam Jakub Liberkowski.

Dodajmy z kolei, że Chór od Wielkiego Święta to grupa stworzona przez Adama Korzeniewskiego, muzyka z Kołaczkowa. Po prostu skrzykuje on znajomych muzyków, którzy grają w czasie świąt.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:53 04-12-2018