Już nie śmierdzi. Interwencja w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie

„Dzieci siedzą na lekcjach w smrodzie”, alarmowała nasza Czytelniczka. Skontaktowaliśmy się z dyrekcją.

oświata 22:32 03-12-20194 0
Piszę do was z prośbą, gdyż dzieci w SSP w Kaczanowie siedzą na lekcjach w smrodzie. Rodzice dopytują dyrekcji, co się dzieje, a szanowna dyrekcja kiwa głowami i nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Najbardziej śmierdzi w nowej części, gdzie uczą się najmłodsze dzieci z klas I-III. Ten nieprzyjemny zapach nasila niepokój rodziców, gdyż martwią się o swoje pociechy i ich zdrowie. Ja jako rodzic nie wyobrażam sobie, bym mogła tam przesiedzieć choćby jedną godzinę, a nasze dzieci przebywają tam kilka godzin dziennie. Zastanawiam się, czy nie powinien zainteresować się tym sanepid! Kochana redakcjo, może wasza interwencja zmusi dyrekcję do natychmiastowego działania zamiast zamiatania problemu pod dywan – wiadomość o tej treści wpłynęła na naszą skrzynkę alarmową.

Relacja Czytelniczki różni się nieco od wersji przedstawionej przez dyrektora Zbigniewa Przytarskiego, ale sedno pozostaje niezmienne – w szkole śmierdziało.

Gospodarz placówki deklaruje jednak, że od samego początku pojawienia się problemu szkoła szukała źródła problemu niezależnie od zgłoszeń rodziców

– Raz śmierdziało bardziej, później przestawało, a potem znowu zapach się nasilał. Szukaliśmy, co dokładnie jest problemem, kiedy udało się to ustalić, fachowcy podpięli wszystko prawidłowo i już jest ok – relacjonuje dyrektor.

Zapewnia też, że kłopotliwy zapach był odczuwalny przede wszystkim na korytarzu, nie w salach lekcyjnych, jak pisała nasza Czytelniczka.

– Awarię usunęliśmy. Okazało się, że jeden z wymienników powietrza nie przechodził przez filtry – wyjaśnia Zbigniew Przytarski.

W efekcie do budynku trafiało nieprzefiltrowane powietrze prosto z dworu i to ono było źródłem problematycznego zapachu – w okolicy na polach rozrzucano obornik.

Tak, potwierdzam. Od piątku już nie czuć nieprzyjemnego zapachu – napisała zadowolona Czytelniczka.

Bez względu na to, jak wyglądała sytuacja (nie zdążyliśmy powąchać klas i korytarzy osobiście), najważniejsze, że już po wszystkim i wszyscy mogą odetchnąć z ulgą. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:32 03-12-2019