Juniorzy z awansem do plażowego finału

Na początku tego tygodnia w Warszawie i Gubinie rozegrano półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Siatkówce Plażowej. W obu turniejach mieliśmy swoich reprezentantów. Sukces odniosła para Patryk Ligocki – Kacper Leracz, która zdołała wywalczyć awans do finałów.

siatkówka 15:42 15-07-20200 0

Iga Sroka z Marią Chudzińską oraz Wiktoria Jagodzińska z Natalią Kaniewską walczyły w stolicy. Zawodniczki Orkana Września miały nadzieję na znalezienie się w pierwszej ósemce warszawskiego półfinału, co oznaczałoby awans do finału krajowego czempionatu. Do startu podchodziły poważnie. Tydzień wcześniej wzięły udział w kołobrzeskim Pucharze Bałtyku, by – jak mówi się w siatkarskim żargonie - poczuć piasek. Niestety, pierwsza para zaliczyła dwie kolejne porażki i szybko odpadła z turnieju, druga walczyła dłużej, ale też nie zdołała osiągnąć celu.

Patryk Ligocki z Kacprem Leraczem wystąpili w Gubinie. Ich szanse na znalezienie się w ósemce były większe, bo chłopacy, choć są w kadrze pierwszoligowego Krispolu, od zawsze w okresie letnim grają w plażówkę. Siatkarze KPS Progress wykorzystali okazję, by dotrzeć na plażowe salony. Nasi juniorzy otarli się o strefę medalową. Ostatecznie wrześnianie zostali sklasyfikowani na piątej pozycji i mogą już szykować się do finalnej imprezy.

- Najpierw przegraliśmy z późniejszymi zwycięzcami turnieju, a grając po prawej stronie turniejowej drabinki w walce o półfinał ulegliśmy po tajbreku naszym tradycyjnym rywalom, duetowi Małecki-Hajduk z Szamotuł. Grało nam się nieźle, ale mamy świadomość, że stać nas na więcej – zapewnia Patryk Ligocki.

Jeszcze przed startem w Gubinie Robert Wardak zapowiadał, że jeżeli tylko Patryk z Kacprem zakwalifikują się do finału, to zawody odbędą się we Wrześni. Prezes słowa dotrzymał. W dniach 31 lipca – 2 sierpnia boiska WOSR przy Gnieźnieńskiej gościć będą 16 najlepszych w Polsce juniorskich duetów.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

15:42 15-07-2020