Joanna Dolata na małym ekranie. Czekamy na premierę!

Uzdolniona wrześnianka nie zwalnia tempa i wciąż próbuje nowych wyzwań. Tym razem spróbowała swoich sił w reklamie.

kultura 23:12 08-01-20207 5
– Od dawna, oglądając telewizję, marzyłam po cichu, by wystąpić w reklamie. Ale nie wierzyłam, że to możliwe – przyznaje Joanna Dolata. – Propozycja jednak sama mnie znalazła! Informację o castingu dostałam przez Facebooka od osoby, która rekrutowała mnie kiedyś do roli w serialu TVN-u. Były tam wytyczne, jakich osób poszukują, a ja wpasowałam się w te ramy. Wysłałam zgłoszenie na podany adres. Autorzy kontaktowali się później z wybranymi osobami, a w kilku miastach w Polsce odbyły się castingi. Ledwo zdążyłam, ale było warto! Później dostałam zaproszenie na tak zwany recall, czyli dogrywkę, i udało mi się dostać jedną z głównych ról – relacjonuje.

Na co dzień Joanna prowadzi Centrum Muzyki Nad Rawą, czyli Śląską Szkołę Jazzu i Muzyki rozrywkowej. Naucza śpiewu (a dokładniej techniki wokalnej mix) oraz emisji głosu. Wydała płytę z zespołem Mango Collective i działa w jazzowej grupie Atalod. Aktorsko zaprezentowała się m.in. w serialu „W11 Wydział Śledczy”.

– Akurat tym razem muzyczny talent nie był potrzebny, ale od jesieni regularnie gram w teatrze spektakle improwizowane i zdobyte tam umiejętności pomogły mi podczas castingów – dodaje. – Okazuje się, że dużo trudniejsza była droga przez castingi niż samo nagranie. Najpierw były przymiarki z kostiumografem, a później plan, gdzie tak naprawdę dopiero podczas prób sceny dowiedziałam się, na czym polega moja rola. Dłużej przygotowywano technicznie ujęcie pod kątem ustawienia mnie, światła, tła i statystów, niż trwało samo nagranie, które poszło szybko. Trzy duble i scena nagrana!

Niestety umowa, którą podpisała Joanna Dolata, nie pozwala jej zdradzić zbyt wiele na temat swojej roli. Aktorka nie wie też, jak będzie wyglądał efekt finalny po montażu. Zdradza jednak, że tematem przewodnim reklamy będzie kibicowanie kilku dyscyplinom sportowym. Wrześnianka będzie reklamować piwo Tyskie.

Joanna Dolata na planie reklamy
– Produkcja nie podaje niestety dokładnej daty emisji, ale myślę, że najprawdopodobniej będzie to przełom wiosny i lata 2020 r.

Zapytana, czy wystąpienie w reklamie było dla niej opłacalne finansowo, Joanna Dolata odpowiada wymijająco:

– Ciężkie pytanie, bo wszystko zależy, kto ma jakie oczekiwania. Swój udział traktowałam głównie w kategorii spełnienia zawodowego – zapewnia wrześnianka. 
Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:12 08-01-2020