Jeszcze będzie przepięknie. Tylko róbmy swoje w zaangażowany sposób

W wyborach prezydenckich w Nekli wygrał Rafał Trzaskowski. Cieszę się z tego bardzo, bo świadczy to o racjonalności dokonywanych przez mieszkańców gminy wyborów w tym głosowaniu.

Moim zdaniem 10:05 18-07-202021 21

Bardzo liczę na to, że potencjał społeczny uruchomiony przez Trzaskowskiego, nie będzie „parą w gwizdek” i zostanie wykorzystany do działań dla wspólnego dobra. Wielu ludzi, których cenię, twierdzi, że to ogromna zdobycz i wartość dodana.

Ludzie, którzy przeszli niejedno, mają liczne doświadczenia aktywistyczne, znają blaski i cienie walki, mówią: „pozostań aktywny”. Zaangażuj się w jedną sprawę, ale działaj na jej rzecz codziennie. A jeśli nie masz czasu na bezpośrednie działanie – wybierz to, które Ci odpowiada i wspieraj działaczy finansowo.

Silne organizacje pozarządowe to silne społeczeństwo obywatelskie. I jest w tym mnóstwo racji. Działanie daje poczucie sprawczości. Daje realne zmiany i pozytywne skutki, napawa optymizmem i uwalnia energię.

Emigracja? Emigracja „do wewnątrz” – odcięcie się od spraw otoczenia – nie są odpowiedzią. Jedyną odpowiedzią jest aktywność. Róbmy swoje w zaangażowany sposób.

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:05 18-07-2020