Jesteśmy z Wami prawie trzy dekady. 1500. numer „Wiadomości Wrzesińskich”

Pierwszy numer „Wiadomości Wrzesińskich” ukazał się 27 lutego 1990. Dokładnie 10 566 dni później, 1 lutego 2019 roku, ukaże się 1500. numer naszego pisma. To niezła okazja do świętowania, do którego chcemy zaprosić ludzi, bez których nie byłoby „WW” – Was, naszych Czytelników.

temat tygodnia 15:35 25-01-20190 2

– Pierwszy numer „Wiadomości Wrzesińskich” ukazał się 27 lutego 1990 jako „Biuletyn Obywatelskiego Komitetu Samorządowego we  Wrześni”. Jedna zadrukowana obustronnie karta A4. Autorami tekstów byli: Celestyn Bachorz, Krystyna Poślednia i  Waldemar Grześkowiak. Redaktor naczelną nowej gazety została Maria Buta. (...) W  sali sesyjnej ratusza wystąpienia Bachorza słuchał wtedy Waldemar Śliwczyński, korespondent poznańskiego „Dziennika Wielkopolan Dzisiaj”. Młodego redaktora dojrzała Maria Buta i  zaproponowała współpracę z  „Wiadomościami Wrzesińskimi”. Śliwczyński szybko awansuje na  zastępcę naczelnego, potem naczelnego „WW”. Pismo zaczyna odnosić sukcesy – rośnie nakład, pojawiają się reklamy i  zyski. Gazeta zostaje przez OKS sprywatyzowana. Celestyn Bachorz przekazuje tytuł... Waldemarowi Śliwczyńskiemu. Ten wznosi ręce ku  niebu i  woła: „Dzięki ci, Boże!” – pisał o historii „Wiadomości Wrzesińskich” Filip Biernat. 

To fragmenty materiału opublikowanego w 2016 roku, który przeczytacie tutaj. Obszerniejszy tekst przybliżający historię „Wiadomości...” szykuje do jubileuszowego numeru, a więc okazja do zapoznania się z nim będzie za tydzień.

Z okazji jubileuszu szykujemy dla Czytelników kilka niespodzianek oraz jedną „spodziankę” – ogłoszony 18 stycznia konkurs „Pokaż się z WW!”. 1500. numer – 1500 złotych dla zwycięzcy. Ponadto cztery osoby otrzymają roczną prenumeratę gazety. Szczegóły tutaj.

Zrób sobie zdjęcie z naszą gazetą i wygraj 1500 zł!

Nasze świętowanie będzie też jednocześnie tematem tygodnia w nadchodzącym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. Zapraszamy więc Was do podzielenia się z nami wspomnieniami, opiniami, uwagami... Co zapadło Wam w pamięć przez te niemal trzy dekady, które spędziliśmy wspólnie. Czy znacie anegdotki, w których „WW” odgrywa jakąś rolę? Za co chcecie nas pochwalić, a za co zganić? Czego oczekujecie od nas w przyszłości? W jakiej formie chcielibyście być z nami za następnych 30 lat?

Dziękujemy za tych 1499 numerów, kiedy byliście z nami. Przez cały ten czas ekipa „Wiadomości Wrzesińskich” (w skład której wchodzą nie tylko dziennikarze, ale też dział graficzny, biuro ogłoszeń i inni) stara się rozwijać i dostosowywać do Waszych potrzeb, by w każdy piątek dostarczać Wam jak najlepszą gazetę. Dziękujemy, że w czasach, kiedy mówi się o śmierci prasy papierowej, wciąż pamiętacie o nas, zachodząc do kiosku. Mamy nadzieję, że za kolejne trzy dekady znów będziemy mieli okazję do wspólnego świętowania.

Piszcie więc, komentujcie, głosujcie. Wasze głosy są dla nas cenne. Bez Czytelników „Wiadomości Wrzesińskie” to tylko stos zadrukowanych kartek. Gazeta rodzi się wtedy, gdy po nie sięgacie i zaczynacie czytać. 

Ankieta

Jakie treści czytasz najchętniej (w pierwszej kolejności)?

Ankieta

O czyjej pracy chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej?

Ankieta

Ty a „Wiadomości Wrzesińskie”

3 lipca 2009 roku ukazał się tysięczny numer „WW”. Autorem projektu był Tomasz Wojciechowski, okładka zdobyła wyróżnienie w GrandFront 2009, czyli Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

15:35 25-01-2019