Jest dotacja na remont pałacu w Nekli. Powstanie sala historyczna i taras widokowy

Pół miliona złotych trafi na remont części nekielskiego pałacu. To efekt wnioskowania o fundusze unijne. 

samorząd 20:21 09-07-2018 42

Urzędnicy nekielskiego magistratu napisali projekt pod nazwą "Przebudowa części pomieszczeń byłego pałacu ze zmianą sposobu użytkowania na izbę pamięci (salę historyczną), przebudową wieży, tarasu z tyłu budynku, budową tarasu widokowego na część dachu, wykonaniem robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu z tyłu budynku". 

Inicjatywa zyskała największą ilość punktów w naborze "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 981 tys. zł. Zadanie ma zostać zrealizowane do czwartego kwartału 2019 roku.

O szczegółach projektu pisaliśmy TUTAJ.

Warto też wspomnieć, że jest to pierwsza udana próba pozyskania zewnętrznych funduszy na rewitalizację pałacu. Wcześniej urzędnicy dwukrotnie próbowali zdobyć pieniądze na remont dachu. Wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zakończyły się jednak niepowodzeniem. 

Pierwszy etap remontu dachu ostatecznie ma zostać sfinansowany z gminnego budżetu. Obecnie trwa przetarg, który wyłoni inwestora tego zadania. W budżecie gminy na ten cel zapisano 230 tys. zł.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

20:21 09-07-2018 42