Jędrzej Gruszczyński ambasadorem wrzesińskiej siatkówki

Sezon zakończyła Krispol I liga, na boiska nie wybiegną też siatkarze PlusLigi. Buty na kołku zawiesić musiał Jędrzej Gruszczyński, jedyny wrześnianin występujący w najwyższej lidze siatkarskiej.

siatkówka 08:37 01-04-20200 0

Nasz jedynak drugi kolejny sezon spędził w Cuprum Lubin. Jakkolwiek ostatnie niedokończone rozgrywki nie były szczególnie pomyślne dla miedziowych, to wrześnianin może uznać je za udane.

Był nie tylko etatowym zawodnikiem swojego klubu, ale przede wszystkim wyróżniającym się siatkarzem. Portal siatka.org uważa, że Gruszczyński wraz z rozgrywający Portugalczyk Miguel Tavares Rodrigue byli najlepszymi siatkarzami Cuprum.

Jędrzeja nie ma w pierwszej dziesiątce najlepiej przyjmujących PlusLigi, choć zdarzały mu się w tym elemencie wielkie mecze, jak ten z ostatnich tygodni rozgrywek przeciwko MKS-owi Będzin, gdzie zanotował 50 proc. przyjęć w punkt. Wielką siłą libero - co wielokrotnie podkreślał pierwszy trener naszego siatkarza Jarosław Grępka - jest przede wszystkim czytanie gry i podbijanie ataków rywali.

Fot. WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:37 01-04-2020