Jednostka z Mikuszewa podsumowała miniony rok. Na zebranie nie przyszło wielu

Kolejna jednostka z terenu gminy Miłosław podsumowała swoją działalność. W niedzielę 27 stycznia obradowali ochotnicy z OSP Mikuszewo.

Bez kategorii 15:58 02-02-20190 6

Z przedstawionego sprawozdania można się było dowiedzieć, że jednostka liczy 56 członków. Ochotnicy wyjeżdżali w roku 2018 do pożarów (2), wypadków (2) i usuwania owadów (2). Trzy razy wzywano ich do usunięcia powalonych drzew.

Najwięcej wyjazdów do akcji zanotowali: Krzysztof Karnafel (8), Krystian Jendrzejewski (6), Karol Biesiedin (5), Jakub Graczyk (4) i Patryk Wizła (3). Ochotnicy w roku minionym brali udział m.in. zawodach medycznych Golina-Witaszyce, biegu charytatywnym w Nowym Folwarku (zabezpieczenie) oraz w manewrach medycznych w Pyzdrach.

Szymon Dragon, prezes OSP Mikuszewo (z lewej)
W zebraniu udział wzięło 16 ochotników

W sprawozdaniu pochwalono się również remontami, a dokładnie wymianą okna w strażnicy, remontem bramy wjazdowej do strażnicy i naprawą agregatu wysokiego ciśnienia szybkiego natarcia

W wolnych głosach druh Remigiusz Wasicki wnioskował o to, aby jednostka miała więcej kierowców z odpowiednimi uprawnieniami.

– Samochód wyjeżdża czasami do akcji bez przeszkolonego kierowcy. To jest naganne. Jak się coś stanie to będzie problem. Wszystko jest dobrze dopóki nic się nie stanie – ostrzegał.

– Weźmiemy oczywiście tą sugestię pod uwagę – zapewnił prezes OSP Mikuszewo Szymon Dragon.

Remigiusz Wasicki (z lewej)
Grzegorz Wizła
Patryk Purgał, komendant gminny OSP

Grzegorz Wizła ubolewał zaś, że na zebranie sprawozdawcze przyszło tylko 16 osób.

– Pamiętam czasy kiedy na sali nie szło zmieścić strażaków. Kiedyś siedzieliśmy pod ścianami. Oczywiście nie oczekuję takiej frekwencji ale zastanawiam się czy tylko ja zauważam problem? – pytał. - Zarząd zamierza coś z tym zrobić? Zamierzamy coś zrobić, bo na razie wszystko idzie w złym kierunku. To boli – stwierdził.

– Na siłę się nikogo się nie przyprowadzi. Członkowie byli poinformowani o zebraniu. Nie może ktoś powiedzieć, że o nim nie wiedział – mówił S. Dragon. 

Andrzej Smentek, prezes gminny OSP
Burmistrz Hubert Gruszczyński

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

15:58 02-02-2019