Jedna z tych pięknych chwil w życiu. Sebastian Riedel i Wrzesińska Orkiestra Dęta

"W życiu piękne są tylko chwile" - śpiewał Ryszard Riedel i dalej śpiewa jego syn, Sebastian. Tym razem zrobił to wspólnie z wrzesińskimi muzykami.

kultura 19:58 31-08-20191 0

Koncert naszej orkiestry z gwiazdą to już tradycja Wrzesińskiego Festiwalu Orkiestr Dętych. W przeszłości z zespołem występowali: Eleni, Andrzej Rybyński, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krystyna Prońko i Grażyna Łobaszewska.

Na 14. edycję festiwalu w amfiteatrze pojawił się Sebastian Riedel, lider zespołu Cree i kontynuator dzieła swojego ojca, Ryszarda. Artysta grał na gitarze i śpiewał wspólnie z całą wrzesińską orkiestrą oraz lokalnymi muzykami; klawiszowcem Szymonem Szafraniakiem i basistą Mirosławem Harendarzem.

Dla kilkuset widzów zabrzmiały największe przeboje zespołu Dżem. Klasyczne już "Wehikuł czasu", "Whisky", "Czerwony jak cegła" czy "Sen o Victorii" zostały wzbogacone o orkiestrową aranżację. Klasyczne instrumenty zaskakująco dobrze sprawdziły się w bluesowym repertuarze.

Jakie wrażenia miał po koncercie Sebastian Riedel? O tym będzie przeczytać w najbliższym wydaniu "WW". A jutro drugi i ostatni dzień festiwalu.

11:00 – rynek, koncerty orkiestr (pozakonkursowe)

15:00 – amfiteatr, koncerty konkursowe orkiestr

ok. 18:30 – ogłoszenie wyników i zakończenie Festiwalu

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

19:58 31-08-2019