Jedna z firm zaprotestowała. Będzie drugi przetarg na wywóz odpadów

Taka sytuacja w poprzednich latach się nie zdarzyła. Urzędnicy w gminie Nekla nie wybrali firmy, która od 1 lipca będzie zajmować się wywozem odpadów w gminie.

samorząd 22:21 07-06-20200 1

Ostatecznie przetarg unieważniono. - Opis przedmiotu zamówienia był niejednoznaczny i niewyczerpujący, bez uwzględnienia wszystkich wymagań i okoliczności mających wpływ na sporządzenie oferty - mówi Anna Mizgajska, zastępca burmistrza Nekli.

Wątpliwości dotyczyły punktu, który określał transport odpadów do nieokreślonej instalacji od początku 2021 r. Do końca obecnego roku będzie to Lulkowo koło Gniezna. To może się jednak zmienić po kolejnym przetargu, który zostanie przeprowadzony pod koniec tego roku.

Odwołanie od tych warunków złożyła firma FB Serwis z Warszawy, która prawdopodobnie zamierzała wystartować w przetargu. Dodajmy, że firma zajmuje się obecnie wywozem odpadów m.in. z sąsiedniej gminy Dominowo. Jej przedstawiciele stwierdzili, że brak określenia miejsca, gdzie będą wywożone odpady, ma duży wpływ na kalkulację oferty złożonej w przetargu. Urzędnicy przyznali rację i przetarg odbędzie się jeszcze raz.

Fot. www.fbserwis.pl

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

22:21 07-06-2020