Jedna połowa dobrej gry to za mało

Piłkarze Warty musieli uznać wyższość swoich przeciwników z Dobrowa. Pyzdrzanie po bardzo dobrej pierwszej połowie roztrwonili cały swój dorobek w drugiej części meczu.

piłka nożna 19:31 28-09-20201 0

Do przerwy goście z Dobrowa, którzy zajmują jedno z czołowych miejsc w tabeli wydawali się zdecydowanie ospali w swoich poczynaniach. Sytuację taką wykorzystali gospodarze obejmując prowadzenie. W 11. min po dośrodkowaniu Bartłomieja Sodkiewicza z rzutu rożnego gola po uderzeniu piłki głową zdobył dla miejscowych Nikodem Moch. W 30. min strzegący bramki gospodarzy Marcin Koperski dał się zaskoczyć po strzale gracza Dobrowa z 30. metrów. Dwie minuty później miejscowi ponownie prowadzili. Po prostopadłym podaniu Łukasza Kruczkowskiego w polu karnym sfaulowany został Sodkiewicz. Przyznany za to rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany. Prowadzenie pyzdrzan do przerwy mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 36. min po uderzeniu Igora Zielińskiego z kilkunastu metrów futbolówka trafiła w słupek bramki gości.

Po przerwie przyjezdni z Dobrowa zaczęli odwracać losy meczu. Gospodarze natomiast z każdą upływającą minutą coraz bardziej opadali z sił. Przez pierwsze 10. min drugiej części gry pyzdrzanie mieli poważny problem z wyjściem z własnego pola karnego. Zakończyło się to stratą gola w 52. min. Chwilę po tym Koperski wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gości. W 58. min gola dla pyzdrzan mógł zdobyć Zieliński, ale trafił piłką prosto w bramkarza gości. W 66. min przyjezdni objęli prowadzenie po trafieniu futbolówką w słupek i skutecznej dobitce. Wynik meczu na 4:2 dla piłkarzy z Dobrowa ustalony został w 82. min.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski (80. Graczyk) – Łuczak (61. Drozd), T. Markiewicz, Majchrzak (78. Frontczak), Garbaciak (82. Szuba) – Dowbusz, N. Moch, Giżewski (61. Walicki), Kruczkowski (64. Grzelewski) – Sodkiewicz, Zieliński

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Warta Dobrów 2:4 (2:1)

19:31 28-09-2020