Jazz w amfiteatrze

Dzisiaj kończy się tegoroczny Wrzesiński Weekend Muzyczny – w amfiteatrze o 20.00 zacznie się koncert The Cuban Latin Jazz. Serdecznie na ten koncert zapraszam, ponieważ jazz to moja ukochana muzyka, którą przybliżam w audycji „Jazz i nie tylko” w WW Radiu zawsze w środę o 20.00.

Moim zdaniem 11:07 02-05-20191 2

Wczoraj też to zrobiłem, a co więcej – udało mi się pogadać z muzykami The Cuban Latin Jazz, a rozmowę zilustrować jednym z ich utworów, dedykowanym Ukrainie. Audycję można znaleźć na Wrzesnia.info.pl w zakładce WW Radio/Audycje WW Radio (Kwadranse muzyki – jazz i nie tylko).

Jazz inspirowany latynoskimi rytmami jest przede wszystkim bardzo radosny i pełen zabawy, chociaż w wykonaniu wrocławskiej grupy, też pełen europejskiego sznytu i swoistej medytacji. To wynik klasycznego wykształcenia wrocławiaków.

Dobrym pomysłem jest przeniesienie koncertu z Rynku do amfiteatru, bo frekwencja raczej nie będzie oszałamiająca – obym się mylił. Mam też dla Państwa dobrą wiadomość: piątki z jazzem na rynku zaczną się 26 czerwca.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:07 02-05-2019