Jarocińskie media z ciekawością zerkają na wrzesińską akcję z dronem smogowym

Portal Jarocinska.pl zapytał swoich czytelników, czy ich władze powinny wziąć przykład z Wrześni i sprowadzić drona do badania dymu z domowych pieców.

społeczeństwo 11:45 05-01-20190 0

Artykuł nawiązujący do Wrześni pojawił się na jarocińskim portalu w piątek 4 stycznia. Można go przeczytać tutaj. Autor tekstu wyjaśnia, na czym polegała wrzesińska akcja i przywołuje jej efekty.

Przypomnijmy, że Ratusz wypożyczył specjalistyczne urządzenie na parę dni. W tym czasie strażnicy miejscy przepadali kilkaset posesji. Do dalszej kontroli wytypowano 48 domostw, z czego w dwóch wykryto możliwe spalanie substancji niedozwolonych. Ostateczne potwierdzenie łamania prawa mają przynieść wyniki z laboratorium.

Artykuł szybko wywołał żywą reakcję czytelników. Z dotychczasowych komentarzy wynika, że większość mieszkańców chętnie widziałaby drona nad zanieczyszcznym Jarociniem, sporo osób już „zaprasza” go na swoje ulice.

Co ciekawe, gdyby zdalnie sterowane urządzenie miało pojawić się w Jarocinie, to jego obsługą na pewno nie zajmowałaby się straż miejska, ponieważ jednostka ta została zlikwidowana w poprzedniej kadencji samorządu.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:45 05-01-2019