„Janusze parkowania” będą karani. Chce tego burmistrz Miłosławia

Osoby, które parkują samochody na chodniku wzdłuż ulicy Zamkowej w Miłosławiu będą musiały zmienić nawyki. Jeśli tego nie zrobią będą karani mandatami.

aktualności 12:57 31-01-20190 16

Kierowcy od lat nagminnie łamią przepisy na ulicy Zamkowej. Nic dziwnego, bo było na to przyzwolenie. Burmistrz Hubert Gruszczyński postanowił skończyć ze złymi nawykami kierowców i zwrócił się do kierownika posterunku policji w Miłosławiu Przemysława Teodorczyka o reagowanie na wykroczenia kierowców.

– Poprosiłem aby na początku stosowano pouczenia. Później mają być nakładane mandaty – przyznaje włodarz. – Pozostawianie pojazdów na chodniku skutkuje jego niszczeniem. Nie chcę również aby na chodniku były plamy oleju. Chodniki są dla pieszych, a nie dla samochodów –  zauważa.

Ankieta

Popierasz pomysł karania kierowców, którzy zostawiają auta na chodniku przy ulicy Zamkowej w Miłosławiu?

Przemysław Teodorczyk zapowiedział „WW”, że jego ludzie przystąpią do działań od piątku 1 lutego. Na początku rzeczywiście mają być stosowane pouczenia. Później jednak nie będzie litości.

Przemysław Teodorczyk 

Na ulicy Zamkowej byliśmy 30 stycznia około godziny 10.00. Na chodniku znajdowały się dwa samochody. Janusze parkowania pozostawili je tam pomimo tego, że po drugiej stronie ulicy były wolne miejsca parkingowe. Tłumaczenia, że ich nie ma nie zwalniają zresztą kierowców od łamania przepisów drogowych.

Takie widoki na chodniku w centrum Miłoslawia to normalność. Niestety...
Kierowcy przepisy mają w nosie od wielu lat
Za złe parkowanie będzie można otrzymać 100-złotowy mandat
Wystarczyło zaparkować pojazd po drugiej stronie ulicy. Dla niektórych kierowców to jednak za daleko

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

12:57 31-01-2019