Jakub Parchanowicz brązowym medalistą mistrzostw świata w karate

W St. John's w Nowej Fundlandii w Kanadzie w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do rozegrano Mistrzostwa Świata w Tradycyjnym Karate-do. Świetnie w tej imprezie zaprezentował się zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego Orzeł Września.

sporty walki 11:54 31-10-20180 0

- Podczas dwóch dni (26 i 27 października - przyp. red.) karatecy rywalizowali o mistrzowskie tytuły. Na tych zawodach mieliśmy również swój mały akcent - relacjonuje trener Orła Mariusz Węglewski. - Nasz zawodnik Jakub Parchanowicz wystartował w tych zawodach w barwach Wielkiej Brytanii. Jakub przez jakiś czas przebywał na wyspach, gdzie kontynuował treningi karate, a podczas przyjazdów do Polski nie zapominał również o swoim macierzystym klubie. 


- Po kolejnych zawodach w Anglii, na których zajmował miejsca na podium, został on zauważony i powołany do kadry narodowej Wielkiej Brytanii. Jakub już wcześniej startował z kadrą angielską w mistrzostwach Europy w 2017 roku zdobywając brąz w kumite drużynowym. Tym razem wraz z kolegami również zajął trzecie miejsce oraz czwarte w kata drużynowym. Kuba od września tego roku nadal trenuje karate w naszym klubie i mamy nadzieję że w Polsce zostanie już na dłużej - przekonuje M. Węglewski.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

11:54 31-10-2018