Ivona Pavlović zachęcała do tańca. Karnawałowe show po raz drugi we Wrześni!

Września kocha taniec. Dowodem na to była druga edycja Karnaval Dance Show, która 18 stycznia odbyła się w hali sportowej przy ul. Słowackiego.

kultura 01:11 19-01-20201 0

W ramach imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Senior Dance Studio Poznań oraz Wrzesiński Ośrodek Kultury odbył się turniej tańców latynoamerykańskich oraz pokazy par mistrzowskich i lokalnych grup tanecznych. 

Wystąpili też Kasia Błoch i Marek Zaborowski, znani z programu „Mam talent”. Poznańska para od lat z sukcesami startuje w turniejach tańca na wózkach. Występują w kategorii combi, w której jeden z partnerów porusza się na wózku inwalidzkim, a drugi jest pełnosprawny. 

Kasia Błoch i Marek Zaborowski

Para tańczyła we Wrześni już rok temu, podczas pierwszej edycji imprezy. Byli wówczas tuż przed półfinałem „Mam talent”. Nie wiedzieli jeszcze, że podbiją serca telewidzów na tyle, że dojdą do finału. 

Podobnie jak rok temu tancerze dali wzruszający i pełen emocji pokaz.

– Kiedy tańczę zapominam o wszystkim, także o wózku. Czuję się wtedy naprawdę wolna – mówiła Kasia Błoch tuż po występie.

Tańce oklaskiwała kilkusetosobowa publiczność. 

Pani Stenia Kowalska, wielbicielka tańca z Wrześni z tancerzami (zdjęcie przesłana przez Czytelniczkę)

Wielu wrześnian przyznało, że na imprezę wybrało się specjalnie dla prowadzącej. Podobnie jak rok temu w tę rolę wcieliła się Ivona Pavlović, znana i lubiana jurorka „Tańca z gwiazdami”. Gwiazda od początku nawiązała doskonały kontakt z publicznością i czarowała elegancją i stylem.

Ivona Pavlović

Lokalne grupy taneczne reprezentowali zespół folklorystyczny Ziemia Wrzesińska oraz młodzieżowa formacja Puls.

Furorę zrobiły też pary z  Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego działającego przy WOK-u, które udowodniły, że nie trzeba być zawodowcem, żeby dać prawdziwe show. 

Do tańca zachęcała też Ivona Pavlović, która zdradziła, że jej mama trenuje taniec nowoczesny w grupie działającej przy klubie seniora. 

– Tańczyć i czerpać z tego radość można w każdym wieku – przekonywała prowadząca.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

01:11 19-01-2020