IV Półmaraton Szpot Swarzędz. Rekordy i deszcz nagród wręcz gwarantowane

Na finiszu znajdują się zapisy do udziału w IV Półmaraton Szpot Swarzędz, który wystartuje o godzinie 10.00 w niedzielę 1 września 2019 roku ze swarzędzkiego Rynku.

lekkoatletyka 11:20 12-08-20190 1

Zapisów należy dokonać poprzez stronę www.biegi.szpot.pl. Wpisowe pozostaje bez zmian i wynosi 60 złotych. Organizator, firma Szpot wraz ze współorganizatorem Miastem i Gminą Swarzędz, przygotowali całkowicie nową, płaską, bardzo szybką trasę.

Co to oznacza? Po pierwsze zagrożenie dla dotychczasowych rekordów trasy (1:08:50 w kategorii mężczyzn i 1:17:26 w kategorii kobiet), a także ogromne szanse dla wszystkich uczestników na pobicie swoich „życiówek”. Za metą zlokalizowaną na Stadionie Miejskim w Swarzędzu stanie tradycyjny „Dzwon rekordzisty” i wielce prawdopodobnym jest, że będzie rozbrzmiewał stale przez niemal 2 godziny, bo przez tyle czasu uczestnicy będą dobiegali do linii mety. Limit na pokonanie trasy wynosi 3 godziny.

Biuro półmaratonu zaprasza do swarzędzkiego Amfiteatru przy ulicy Kosynierów 1 w sobotę 31 sierpnia od godziny 15.00 do 20.00 i w niedzielę 1 września od godziny 7.30 do 9.30.

Tradycją swarzędzkich biegów – oprócz bardzo dobrej organizacji, ciekawych pakietów startowych – są liczne nagrody zarówno regulaminowe, jak i te pozaregulaminowe. Zatem do nagród w klasyfikacji generalnej oraz w sześciu kategoriach wiekowych dołączyły m.in. zegarek Garmin Fenix5 od firmy Trigar.pl za zajęcie 30. miejsca. To nagroda z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia firmy Szpot.

Saucony ufundowało aż 7 Voucherów na buty biegowe, co oznacza, że m.in. 700. biegacz na mecie otrzyma tę cenną nagrodę. Z kolei Biuro Podróży Itaka za zajęcie miejsca 444. przygotowało Voucher o wartości 500 złotych . W sumie zatem ponad 50 uczestniczek i uczestników IV Półmaratonu Szpot Swarzędz zostanie zaproszonych na scenę po odbiór nagród.

By jednak móc odebrać nagrody należy zapisać się do udziału w tym biegu, który wchodzi w skład Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Przypominamy – zapisy możliwe są poprzez stronę www.biegi.szpot.pl do północy we wtorek 20 sierpnia. Czy zostaną przedłużone np. o 24 godziny? Na tak postawione pytanie rzecznik prasowy imprezy Marek Wajer odpowiedział: „Nie wykluczamy, ale też dzisiaj nie gwarantujemy przedłużenia przyjmowania zapisów”. Czyli – nie ma co zwlekać i do zobaczenia najpierw na listach startowych, a następnie 1 września na starcie IV Półmaratonu Szpot Swarzędz.

MAW

Fot. Aldona Młynarczak, www.biegi.szpot.pl

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:20 12-08-2019