„Inicjatywa” właścicielki domu. Samozwańczy zakaz parkowania przy markecie

Z niespodziewanymi problemami spotkał się nasz Czytelnik, kiedy chciał zaparkować przy POLOmarkecie na Szosie Witkowskiej.

aktualności 09:30 17-10-20205 3

Okazało się, że na płocie szeregowca graniczącego z parkingiem marketu powieszono tabliczkę z zakazem. Kierowcy zwróciła na nią uwagę właścicielka jednego z tamtejszych domów szeregowych.

– Ta pani powiedziała, żebym przestawił samochód na parking należący do POLOmarketu. Mówiła, że nie wolno zostawiać pojazdów przy płocie, bo – jak się wyraziła – „jest to plac manewrowy marketu” – relacjonuje kierowca, zastanawiając się, gdzie wolno parkować, a gdzie nie.

Z pytaniem najpierw zwróciliśmy się do kierownictwa sklepu. – Cały parking należy do POLOmarketu i klienci mogą na nim parkować bez ograniczeń. Nie ma tam żadnego placu manewrowego. Tabliczka została wywieszona z inicjatywy właścicielki – usłyszeliśmy.

O sprawę zapytaliśmy też w straży miejskiej. Funkcjonariusze po zbadaniu tematu stwierdzili, że podstaw do interwencji nie ma, bo sprawa dotyczy terenu prywatnego. – Umieszczona na płocie tabliczka informująca, że nie wolno tam parkować, nie jest znakiem zakazu – stwierdzają strażnicy.

JOG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

09:30 17-10-2020