Imponujące podwyżki płac w Volkswagen Poznań

Trwające trzy miesiące negocjacje płacowe w Volkswagen Poznań ze Związkiem Zawodowym „Solidarność” zakończyły się podwyżkami, których można pozazdrościć pracownikom tej firmy. 

Bez kategorii 10:58 07-12-20170 10

W sierpniu związkowcy wystosowali 11 postulatów, o które walczyli do samego końca negocjacji. Dziś wszyscy mają poczucie, że ich rezultat to przede wszystkim uznanie dla pracowników i ich ciężkiej pracy.

- Dla nas bardzo istotne było to, by wynikiem tych negocjacji odpowiednio zabezpieczyć ekonomiczną stronę przedsiębiorstwa, ale żeby równocześnie stworzyć perspektywy dla rozwoju w przyszłości – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań. - Ważne było także to, aby negocjacje zakończyły się podwyżkami płac, z których będą zadowoleni nasi pracownicy – podkreślił.

I raczej trudno żeby nie byli zadowoleni, bo z informacji przekazanych przez Jolantę Musielak, członka zarządu do spraw personalnych Volkswagen Poznań, wynika że chociaż okres obowiązywania układu zbiorowego to trzy lata, to podwyżki będą wypłacone w ciągu kolejnych 25 miesięcy.

- Pierwsza rewaloryzacja tabeli płac nastąpi w styczniu 2018 roku i będzie kolejną co roku o minimum 250 zł, plus dodatkowo procentowe waloryzacje płacy o premie wewnętrzne. To oznacza, że wynagrodzenia naszych pracowników w ciągu najbliższych 25 miesięcy wzrosną o ponad 1000 zł, a przy grupach początkowych ta kwota może wynieść 1800 a nawet 2000 zł – mówi J. Musielak.

Więcej na temat podwyżek można przeczytać w jutrzejszym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

10:58 07-12-2017