Ile kosztowała (podobno) najdłuższa ławka w Polsce? Jakie są jej plusy i minusy?

Od dłuższego czasu Czytelnicy dopytują, ile kosztowała 100-metrowa ławka nad zalewem Lipówka. Pytanie przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni.

aktualności 15:23 07-10-202031 27

– Łączny koszt ławki wyniósł ok. 39 tys. zł. Ustawiono ją ze względu na rosnące zainteresowanie mieszkańców gminy spędzaniem wolnego czasu nad wrzesińskim zalewem – czytamy w informacji przesłanej przez Jana Krotoszyńskiego z Wydziału Inwestycyjno-Komunalnego wrzesińskiego ratusza.

Ławka została postawiona pod koniec lata. Jak zwykle przy okazji nietypowych miejskich inwestycji, jedni są zachwyceni, inni krytykują. Ławka na pewno prezentuje się oryginalnie. Zmieści się na niej – z zachowaniem bezpiecznych odstępów – kilkadziesiąt osób. Roztacza się z niej malowniczy widok na jezioro. Poza tym jest bardzo wygodna (przetestowaliśmy!).

Tyle z plusów. Są też minusy: miejski mebel odcina przestrzeń między laskiem a łączką nad jeziorem, a jego styl jest dyskusyjny. Pomysł ogólnie fajny, choć w naszej subiektywnej ocenie ładniejsze są delikatne siedziska z palet, które pojawiły się nad zalewem wcześniej.

JOG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:23 07-10-2020