Hubert z juniorskim złotem. Karate wrzesińską specjalnością

W rozegranych w Poznaniu Mistrzostwach Polski w Karate świetnie spisał się wrześnianin Hubert Kaczmarek. Zawodnik Shodanu Września, który w czasie czempionatu reprezentował barwy Kuzi-Sport Poznań, wywalczył złoto.

sporty walki 14:57 23-11-20201 0

W imprezie rozegranej 7 listopada wystartowało 250 zawodników z całego kraju. Zawody odbyły się w ostrym reżimie sanitarnym.

Tegoroczny absolwent Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni wystartował w kategorii junior (18-21 lat) i wadze -60 kg. Droga do finału nie była łatwa, a sama walka, której stawką był najwyższy stopień podium, rozgrzała obserwatorów do czerwoności. Ostatecznie Szymon Sprancel z Klubu Karate Nidan Zawadzkie musiał uznać wyższość wrześnianina.

Hubert to niezwykle ambitny zawodnik, który na tatami występuje już kilkanaście lat. Wielki wpływ na rozwój jego kariery miał jego ojciec, trener karate w Shodanie Września Arkadiusz Kaczmarek.

Swego czasu Hubert trenował także piłkę nożną i szachy. Od czerwca, mimo młodego wieku, został także szkoleniowcem w Kuzi-Sport. Junior ma na swoim koncie także medale imprez międzynarodowych oraz krajowego czempionatu w kategorii seniorów. Wierzymy, że pójdzie śladem Mateusz Zarzeckiego, także absolwenta wrzesińskiego ogólniaka, który karierę zwieńczył tytułem mistrza świata.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

14:57 23-11-2020