Harcerze okradzeni. Stracili sprzęt i... harcówkę!

Na terenie Wrześni po raz pierwszy od lat okradziono harcerzy. Skradziono im sprzęt o wartości co najmniej 8 tysięcy złotych.

na sygnale 21:58 11-07-20191 3

Do kradzieży doszło z terenu harcówki, która znajduje się na terenie Zespołu Szkół Politechnicznych.

Kradzież została zgłoszona policji i czekamy na rezultat ich działań. Według naszych ustaleń ukradziono sprzęt, który jest własnością hufca o wartości około 8 000 zł oraz rzeczy prywatne. Podczas wizyty w harcówce 6 czerwca sprzęt był, natomiast 1 lipca gdy chcieliśmy go przewieźć okazało się, że nie ma większości rzeczy. Według naszej wiedzy w tym czasie ekipa budowlana nie miała już dostępu do tych pomieszczeń. Przez okres od 1 września 2018 do teraz nie mamy swobodnego dostępu do harcówki. Podczas wznoszenia budynku hali sportowej był to teren budowy. Aktualnie natomiast mamy dostęp jedynie za pośrednictwem pracowników szkoły posiadających klucze. Dyrekcja ZSP nie umie nam odpowiedzieć co stało się ze sprzętem – napisano w komunikacie, który wydała Komenda Hufca ZHP Września „Wrzos”.

To nie koniec złych wieści. Okazało się bowiem, że dyrektor szkoły Bogdan Nowak odebrał harcerzom pomieszczenia zaadaptowane na harcówkę.

– Informujemy, że sprawa nieprzedłużenia umowy użyczenia pomieszczeń w budynku Zespołu Szkół Politechnicznych – harcówki – aktualnie jest przez nas analizowana. Podjęliśmy kroki w celu negocjacji ze Starostwem Powiatowym we Wrześni, odnośnie pomieszczenia zastępczego i ewentualnej rekompensaty za włożone wcześniej przez nas jako Hufiec i przez rodziców dzieci naszych harcerzy, środki materialne w celu remontu – napisali harcerze.

Dostęp do harcówki utraciliśmy 1 września 2018 r. o czym dowiedzieliśmy się ok. 3 dni przed. Był to zbyt krótki czas na zorganizowanie transportu sprzętu oraz wyposażenia harcówki. Jednocześnie mieliśmy zapewnienie ustne o możliwości dalszego korzystania z pomieszczeń po ukończeniu budowy hali sportowej. W maju bieżącego roku otrzymaliśmy informację o braku możliwości dalszego korzystania z harcówki. Dla dobra negocjacji nie chcemy na razie wypowiadać się negatywnie o naszej współpracy z dyrekcją ZSP we Wrześni. Jesteśmy po spotkaniu i rozmowie ze starostą wrzesińskim, który ma zająć się sprawą 

Dużo więcej na ten temat można będzie przeczytać w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

21:58 11-07-2019