Doza luzu i szaleństwa, czyli Halloween w AQQ

Inkwizytor, Wiedźma i Figurka Lego to najlepsze przebrania wyłonione w halloweenowym konkursie strojów we wrzesińskim pubie AQQ. W samej imprezie wzięło udział ponad 160 osób.

kultura 18:54 06-11-20192 1

Autorzy najlepszych przebrań otrzymali banknoty rodem z PRL-u, które jednak miały wartość nie tylko sentymentalną, a były tego dnia przyjmowane w barze. Niespodzianka spotkała też wszystkich przebranych: mogli kupić duże piwo w cenie małego. 

Zbiorowe zdjęcie uczestników konkursu na najlepsze przebranie. Na zdjęciu głównym artykułu widać zwyciężców
– Pierwszy raz gram w AQQ i jestem zachwycony – opowiadał Simon Wolf, który wspólnie z grupą Lans Vegas prowadził zabawę na parkiecie. – Bardzo fajne miejsce, bardzo fajni ludzie, bardzo fajna impreza.  Żaden ze mnie juror, jak widać po moim przebraniu – śmiał się, wskazując na pelerynę – ale powiem szczerze, że bardzo kreatywnie ludzie podeszli do tematu. Fajne, że chcą się bawić i to jest to! Mało kto w dzisiejszych czasach potrafi dać sobie taką dozę luzu i poszaleć, widzę, że tutaj jest naprawdę spoko jeżeli o to chodzi. Wydaje mi się, że ponad połowa osób w lokalu jest przebrana, a to jest bardzo dobra frekwencja, lepsza niż na wyborach!

Wśród imprezowiczów pojawiła się silna reprezentacja Drużyny Książęcej Grodu w Grzybowie, choć tym razem w zupełnie innych strojach. Aż piętnastu drużynników świętowało w Halloween dwie imprezy: urodzinową i imieninową. Załączamy życzenia dla Marka i „Burtnika”

Urodziny w nietypowym klimacie? Tylko z wojami z Drużyny Książęcej!

Zapytaliśmy Simona Wolfa, co sądzi o samej tradycji Halloween. 

– Jest to zachodnia tradycja, która przyszła do nas z Ameryki. Nie mówię, że jest to złe, nie mówię, że jest to dobre, ponieważ mamy bardzo dużo swoich wspaniałych tradycji, które powinniśmy celebrować w pierwszej kolejności, niemniej ludzie, którzy bojkotują Halloween, moim zdaniem powinni wyjąć kij od miotły z tyłka i raz się porządnie zabawić. Wtedy by zrozumieli! Wszystko trzeba brać z dystansem, to tylko zabawa. Nie przywołujemy szatana ani duchów, choć ja się zamieniam w szatana scenicznego, bo jest naprawdę ogień! 

Więcej zdjęć z Halloween w AQQ, czyli imprezy, która odbyła się 31 października, prezentujemy w galerii poniżej.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

18:54 06-11-2019