Gotowi do każdego wyzwania. Strażacy z Targowej Górki dołączyli do #gaszynchallenge

OSP Targowa Górka przyjęła nominację do coraz popularniejszej internetowej akcji #gaszynchallenge.

społeczeństwo 20:42 06-06-20202 1

To akcja, którą zaproponowali strażacy z jednostki OSP Gaszyn (woj. łódzkie, pow. wieluński). - Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby - czytamy w opisie charytatywnej akcji.

Akcja ma już ogólnopolski zasięg. Strażacy z Targowej Górki przygotowali dość nietypowy film, w którym można mieć wrażenie, że ochotnicy za chwilę wyjadą do akcji ratowniczej (cały film można obejrzeć TUTAJ). Za tym dość nietypowym pomysłem stoi Jan Przybylski, radny miejski i jednocześnie strażak jednostki.

- Pomysł zrodził się sam z siebie. Koncepcja była inna - zjeżdżamy się na syrenę, ubieramy się i wyjazd, wszystko z normalnie nagranym dźwiękiem. Jednak w sekundzie przyszła myśl, że skoro robimy to by pomóc w tym przypadku Wojtusiowi, można pokazać, ze jesteśmy tak na naprawdę na każde wezwanie - czy to do pożaru, czy wypadku czy do innych sytuacji. Zawsze w gotowości bojowej, z chęcią niesienia pomocy, czy to o 2 w nocy czy 12 w południe. I chodziło mi o pokazanie tego tak jak to wygląda w każdej miejscowości w której mieści się Ochotnicza Straż Pożarna. Zawsze w gotowości - mówi Przybylski.

Strażacy z OSP Targowa Górka w czasie pompowania dla Wojtusia

Jak sam dodaje, inspiracją do montażu filmu były skojarzenia z komiksowymi produkcjami. - Jako fan filmów serii Marvel zawsze oczekiwałem z niecierpliwością nadchodzących kolejnych części, które oczywiście były zapowiedziane fenomenalnymi zwiastunami. I tak w sekundzie, zrodził się pomysł, żeby pokazać właśnie strażaków jako takich „bohaterów” wypełniających misje niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy. W zasadzie strażacy to są ludzie, którzy narażają własne życie by ratować. Może nie cały świat, ale na pewno lokalną społeczność - podsumowuje.

Dodajmy, że pieniądze z internetowej zbiórki (do której link znajduje się TUTAJ) trafiają bezpośrednio do 18-miesięcznego Wojciecha Homisa z województwa łódzkiego. Maluch zmaga się SMA1, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Potrzebne są ogromne pieniądze na terapię genową, która pomoże mu w walce z chorobą. W ramach akcji #gaszynchallenge udało się już zebrać ponad 450 tysięcy złotych.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

20:42 06-06-2020