Gospodarze najlepsi w Sklejka-Cup. Orzechowianie pokonują w finale młodych graczy ze Środy Wlkp.

Pierwszy zespól Sparty-Sklejki okazał się zwycięzcą halowego turnieju Sklejka-Cup. Orzechowianie swój dobry występ w zawodach przypieczętowali pewnym zwycięstwem w finale z Polonią Środa Wlkp.

piłka nożna 19:55 20-01-20190 1

VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sklejka-Cup 2019 rozegrano w minioną niedzielę w hali sportowej w Bugaju. Od początku niedzielnego poranka do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy.

W Grupie I z kompletem punktów zdecydowanie zwyciężyli gospodarze – Sparta-Sklejka I. Na kolejnym miejscu uplasowała się Victoria Września. Trzecią lokatę zajęli gracze Orlika Miłosław wyprzedzając Zawiszę Dolsk.

W Grupie II równych sobie nie mieli młodzi piłkarze z rocznika 2000 i 2001 z Polonii Środa Wlkp., którzy również wygrali wszystkie swoje mecze. Dalsze miejsca w kolejności zajęli gracze LZS Cielcza, GKS Żerków i Sparty-Sklejki Orzechowo II.

Po rozgrywkach grupowych, ze względu na zajęte miejsca, walczono o lokaty w klasyfikacji końcowej. W walce o 7. miejsce Zawisza Dolsk 4:3 pokonał Spartę-Sklejkę Orzechowo II. W pojedynku o piątą lokatę gracze Orlika Miłosław okazali się zdecydowanie lepsi od GKS Żerków (6:2). Pojedynek o najniższe miejsce na podium w turnieju nie dostarczył spodziewanych emocji. Młodzi zawodnicy Victorii Września łatwo ulegli LZS Cielcza (0:3).

W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny, które do tej pory wygrały wszystkie swoje turniejowe spotkania. Okazało się, że pierwszy zespół Sparty-Sklejki jest znakomicie dysponowany. Po golach Karola Oczkowskiego, Michała Pawlaka i Dawida Fibnera orzechowianie pewnie wygrali 3:0.

Po zakończeniu turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięzca turnieju otrzymał dodatkowo bon na zakup sprzętu sportowego firmy Joma ufundowany przez Dariusza Stachowiaka. Wręczono także nagrody indywidualne. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał Kacper Nowak (Polonia Środa Wlkp.) Najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Lewandowskiego (Sparta-Sklejka Orzechowo I), a miano króla strzelców z 7 trafieniami na koncie przypadło Gracjanowi Siwiakowi (Orlik Miłosław).

Podczas turnieju w szeregach Sparty-Sklejki Orzechowo można było zobaczyć kilka nowych twarzy. Zespół wzmocniony zostanie prawdopodobnie bramkarzem Marcinem Lewandowskim (Warta Śrem) i graczami z pola: Arkadiuszem Barczakiem (Orkan Jarosławiec), Karolem Oczkowskim (LZS Cielcza) i Arkadiuszem Pasternakiem (GKS Żerków). Do treningów powrócił także Mateusz Bigosiński.

Klasyfikacja Końcowa turnieju

1.Sparta-Sklejka Orzechowo I

2.Polonia Środa Wlkp.

3.LZS Cielcza

4.Victoria Września

5.Orlik Miłosław

6.GKS Żerków

7.Zawisza Dolsk

8.Sparta-Sklejka Orzechowo II

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

19:55 20-01-2019