Gmina Kołaczkowo zadłuża się na budowę oczyszczalni ścieków

Urząd Gminy w Kołaczkowie zaciągnie 2,3 mln zł pożyczki na przebudowę oczyszczalni ścieków w Kołaczkowie.

samorząd 12:29 03-09-20190 11

2 sierpnia podczas sesji radni podjęli jednomyślną decyzję w tej sprawie. Budowa trwa od kilku miesięcy. Roboty wykonuje firma Inżynieria Wodna Ziółkiewicz z Łężca (gm.Strzałkowo). Koszt to bagatela 6 989 932,31 zł. Oczyszczalnia ma być gotowa w maju 2020 roku. Trwa spinanie finansowe inwestycji. W poniedziałek radni podjęli decyzję o zaciągnięciu 2,3 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Decyzja była już wcześniej podejmowana, ale Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu wymaga odrębnej uchwały w sprawie pożyczki. Planowana pożyczka zostanie przeznaczona na budowę oczyszczalni ścieków w Kołaczkowie - mówiła Danuta Olejniczak, skarbnik gminy Kołaczkowo.

Tym razem pożyczka z funduszu nie będzie nawet w części umorzona (poprzednie na kanalizację ul. Wrzesińskiej i Średzkiej w Kołaczkowie były umarzane w 40 i 25%).

- Tych umorzeń już nie otrzymamy, ponieważ fundusz zmienił warunki ich przyznawania. Pożyczka jest jednak niskooprocentowana poniżej 2,8%, nie ma prowizji. Nie musimy także ogłaszać przetargu na kredyt - wyjaśnia skarbnik gminy.

Więcej na temat sesji w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:29 03-09-2019