Gigantyczny żart na wrzesińskim rynku?

To nie Prima Aprilis - na rynku we Wrześni dziś rano stanął 8-metrowy fioletowy zając. Gigant przywędrował do miasta z pobliskiej Słupcy. Olbrzymi zając w połowie marca uciekł z poznańskiego centrum handlowego Stary Browar.

aktualności 10:46 01-04-201911 4

Stary Browar ogłosił poszukiwania zająca-giganta, który uciekł pracownikom Centrum, 15 marca. Wielki uszaty zwierzak miał być niespodzianką dla Klientów z okazji nadchodzących Świąt. Fioletowy olbrzym jeszcze tego samego dnia odnalazł się w Grodzisku Wielkopolskim.

Nasza redakcja od początku śledzi podróż giganta. Zając zwiedził już zachodnią i północną część regionu, teraz eksploruje miasta na wschód od Poznania. W weekend gościł w Słupcy, a dziś rano niespodziewanie pojawił się we Wrześni. – Myślałem, że to żart na 1 kwietnia! Dopiero potem przeczytałem, że zając podróżuje po Wielkopolsce już od ponad dwóch tygodni! Fajnie, że zajrzał też do nas – mówi jeden z mieszkańców.

Wielkanocne zające to jedna z wizytówek Starego Browaru w Poznaniu. Co roku, kilka tygodni przed Świętami, w przestrzeni Centrum pojawiają się figurki uszaków. Zające każdej wiosny mają inne kolory, chociaż najbardziej rozpoznawalne są ich tradycyjne, fioletowe wersje. Figurki to nie tylko dekoracja Starego Browaru, ale symbol Świąt, który można zabrać do domu. Sprzedaż zajęcy prowadzona jest w weekendy poprzedzające Wielkanoc, towarzyszą im rodzinne warsztaty z malowania figurek, szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Starego Browaru.

Naszych Czytelników zachęcamy do udostępniania własnych zdjęć zająca-giganta na Instagramie i Facebooku z hashtagiem #znajdzzajaca i #starybrowar.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:46 01-04-2019