Gdzie jest Fabian Zydor? Fundacja Na Tropie wraca do sprawy zaginionego nastolatka

Po niemal czterech latach od zaginięcia Fabiana Zydora, 17- latka ze wsi Tarnowa w gminie Pyzdry, Fundacja Na Tropie wraca do tej sprawy. Naszym celem jest wyjaśnienie, co stało się tamtego feralnego dnia, dlaczego chłopiec nie wrócił do domu. Gdzie jest Fabian Zydor?

na sygnale 16:40 12-06-20201 3

INFORMACJA FUNDACJI NA TROPIE

Przypomnijmy, co wydarzyło się 30 października 2016 roku. Fabian wybrał się na domówkę do kolegi, który mieszkał zaledwie kilkaset metrów od jego domu. Przebywało tam jeszcze kilkoro znajomych chłopca. W pewnym momencie Fabian rozpłakał się, co miało być efektem lęku przed chłopakiem siostry, z którym mieszkał. Od rozwodu rodziców to właśnie niewiele starsza siostra była prawnym opiekunem chłopca.

Jeden z kolegów próbował zatrzymać Zydora, żeby nie wychodził z domówki. Dał do zrozumienia, że chłopcu może stać się coś złego. Fabian jednak imprezę opuścił, ale do domu nigdy nie dotarł. Istotnym jest fakt, iż do pokonania miał niewielki odcinek drogi przez las, następnie musiał minąć remizę, czyli centrum wsi i wtedy tylko kilka domów dzieliłoby go od miejsca zamieszkania.

Następnego dnia rano siostrę zaniepokoiło, iż Fabiana nie ma w jego pokoju. Najpierw próbowała skontaktować się z nim, gdy to nie przyniosło efektu, obdzwoniła jego znajomych. Nikt nie dał odpowiedzi na pytanie, co stało się z chłopcem. Gdy ten nie pojawił się do południa, siostra zawiadomiła policję. Na miejsce przybyły nawet psy tropiące, które doprowadziły na skraj lasku. Tutaj ślad się urwał. Jakby za tym zadrzewionym terenem Fabian nagle zniknął. Wsiadł, a może został wciągnięty do jakiegoś pojazdu? Takie logiczne wytłumaczenie przychodzi na myśl.

Policja zabezpieczyła zapis z jedynego mieszczącego się we wsi monitoringu- z okolic remizy. Niestety, w wyniku zaniedbania, do przejrzenia przygotowano nie ten przedział czasowy nagrania, który mógł wnieść coś do sprawy. Przez te niemal 4 lata zostało podjętych wiele czynności w sprawie, hipotez na to, co spotkało chłopca, także było niemało.

Nie będziemy się teraz na nich skupiać, gdyż naszym celem nie są dywagacje. Fundacja Na Tropie zamierza wyjaśnić, gdzie jest Fabian. I kto odpowiada za jego zaginięcie. Uzyskane przez nas informacje być może pozwolą na rozwiązanie tej tajemniczej sprawy.

Rysopis Fabiana Zydora: wzrost ok. 170cm, szczupła sylwetka, włosy blond. W dniu zaginięcia ubrany był w szarą bluzę sportową z kapturem w czarne liście, ciemne dżinsy i obuwie sportowe.

Z tego miejsca apelujemy także do Państwa, ktokolwiek ma informacje, które z różnych względów zostały do tej pory przemilczane, a mogą wnieść cokolwiek do naszych działań na rzecz Fabiana, prosimy o kontakt pod całodobowym numerem telefonu 534-440-946, bądź na adres mailowy fundacja@natropie.org

Fundacja Na Tropie gwarantuje anonimowość!

Zapraszamy na stronę na Facebooku, na której będą udostępniane bieżące informacje w powyższej sprawie.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:40 12-06-2020