Gdyby było tak, jak było, Tomasz Kałużny wręczałby teraz Złote Wrzosy

Mijają właśnie cztery lata od ostatniego Spotkania Noworocznego Burmistrza Wrześni. Cykl wystawnych imprez z gwiazdami zakończyła afera działkowa.

samorząd 08:05 05-01-20190 84

Spotkania noworoczne zaczęły się w lutym 2003 roku, w setnym dniu pracy burmistrza Tomasza Kałużnego, następcy Celestyna Bachorza. Imprezy te miały na celu podsumowanie minionego okresu w gminie, podziękowanie wszystkim współpracownikom Ratusza oraz wyróżnienie lokalnych postaci najbardziej zasłużonych na polu gospodarczym, społecznym, kulturalnym czy samorządowym. Wybrane przez burmistrza osoby otrzymywały wykonane z brązu statuetki Złotych Wrzosów. T. Kałużny dzielił się też na spotkaniach swoimi planami, ogłaszał wtedy nowe pomysły, inwestycje i ujawniał nazwiska gwiazd, które miały wystąpić w kolejnych miesiącach we Wrześni.

Przez pierwsze lata imprezy odbywały się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, by później przenieść się do Pałacu na Opieszynie. W spotkaniach uczestniczyły setki osób, byli to m.in. społecznicy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, urzędnicy, ludzie oświaty, biznesmeni i duchowni. Często pojawiali się również włodarze sąsiednich regionów oraz parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Wydarzeniom tym zawsze towarzyszyły toasty, bankiety oraz koncerty. Na początku zapraszano lokalnych wykonawców, ale z czasem zaczęli pojawiać się artyści z najwyższej półki oraz telewizyjne gwiazdy w roli konferansjerów.

Ostatnie spotkanie zostało zorganizowane na początku 2015 roku, do kolejnego już nie doszło. Choć powody nigdy oficjalnie nie zostały ogłoszone, nie trudno się domyślić, że imprezy zaniechano w związku z tzw. aferą działkową z udziałem burmistrza, która wybuchła pod koniec 2015. W aferze wyszła na jaw działalność T. Kałużnego związana m.in. z obrotem ziemią i uzbrajaniem gruntów. W galerii poniżej przypominamy wszystkie edycje Spotkań Noworocznych Burmistrza Wrześni.

Fot. archiwum "Wieści z Ratusza", archiwum "WW"

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:05 05-01-2019