Gdy brakuje armat, bitwa jest stracona. Krispol poległ w Świdniku

W sobotni wieczór wrzesińscy pierwszoligowcy polegli w Świdniku w pojedynku z siatkarzami Avii. Porażka pomarańczowych nie jest wielkim zaskoczeniem.

siatkówka 19:07 26-09-20203 0

Oba zespoły wygrały swoje mecze w pierwszej kolejce ligi, ale w różnych stylach. Podopieczni trenera Mariana Kardasa strasznie męczyli się ze słabym BAS Białystok, siatkarze z lubelskiego rozgromili na wyjeździe MCKiS Jaworzno. Dobrze nam znany trener Witold Chwastyniak zmontował bowiem w Świdniku zespół z kilkoma znanymi nazwiskami. W tym gronie był libero Tomasz Kuś, który półtora roku temu grał jeszcze w naszym zespole. Każdy punkt zdobyty na Avii byłby więc sporym osiągnięciem. Takiego jednak pomarańczowi nie zanotowali.

Krispol rozpoczął tym samym składem co w środę z BAS. W pierwszym secie gospodarze celowali zagrywką w Tomasza Pizuńskiego, który radził sobie z przyjęciem, szkoda tylko, że nie było go w ataku. Avia była skuteczniejsza na siatce, co dało jej stosunkowo łatwo wygraną partię.

W drugiej nie było lepiej. W połowie seta Krispol przegrywał czterema piłkami (9:13), a chwilę później wzrosła do sześciu. Trener Kardas próbował coś zmienić, brał czas, na rozegranie desygnował Mateusza Krawieckiego, a na libero Patryka Ligockiego. Rywalom odgryzali się jedynie Łukasz Kalinowski i Mateusz Linda, co niewiele jednak dało.

Postawieni pod ścianą pomarańczowi zakasali rękawy. Już pierwsze piłki trzeciego seta pokazały, że rywale są tego dnia do ugryzienia. Gdy Tomasz Narowski zabił przechodzącą, a po chwili Kalinowski zagrał asa, Krispol wygrywał już 14:7. Reszta była jedynie formalnością.

W wyniku czwartej odsłony zadecydował jeden moment. Wrześnianie prowadzili 11:9, by stracić cztery kolejne punkty. Gra pomarańczowym się posypała i trzeba było pogodzić się z porażką.

Avia Świdnik – Krispol Września 3:1 (20, 19, -13, 17)

I set: 4:2, 8:5, 12:8, 16:13, 20:15, 25:20

II set: 4:3, 8:6, 12:9, 16:12, 20:14, 25:19

III set: 2:4, 4:8, 6:12, 8:16, 11:20, 13:25

IV set: 3:4, 7:8, 12:11, 16:14, 20:15, 25:17

Krispol Września: Herbich (2 pkt), Linda (13), Brzóstowicz (7), Narowski (6), Pizuński (8), Kalinowski (14) i Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki, Rakowski, Ligocki (libero), Leracz

19:07 26-09-2020