Gazociąg w gminie Pyzdry coraz bliżej

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa gazociągu przechodzącego przez Rudę Komorską.

aktualności 21:30 12-08-20190 9

Te plany Polskiej Spółki Gazownictwa potwierdza jej rzecznik:

- PSG planuje w gminie Pyzdry budowę około 22 kilometrów gazociągu średniego ciśnienia. Obecnie przygotowywany jest projekt tego przedsięwzięcia. Dzięki inwestycji w ciągu najbliższych trzech lat dostęp do gazu zyskają mieszkańcy miejscowości : Olsz, Ruda Komorska, Zamość, Modlica, Tarnowa, Pyzdry i Dłusk - tłumaczy Artur Michniewicz, rzecznik prasowy spółki. - Prace podzielono na kilka etapów. Na przełomie roku 2019/2020 planowana jest budowa około 4 km sieci gazowej w miejscowości Ruda Komorska, natomiast kolejne etapy będą realizowane w latach 2020-2022 - dodaje rzecznik prasowy spółki.

Artur Michniewicz, rzecznik prasowy spółki

Zainteresowani mieszkańcy Rudy Komorskiej w celu przyłączenia muszą złożyć do PSG wniosek w wydanie warunków przyłączenia dla grupy BI. Wydanie wniosku jest bezpłatne i niezobowiązujące. Następnie PSG w ciągu około 6 miesięcy czasu na zrealizuje przyłącza dla tych klientów, którzy podpiszą umowę. W tym czasie klienci będą zobowiązani do wykonania instalacji gazowej oraz zakupu czy dostosowania urządzeń gazowych, a także do zapewnienia prawidłowej wentylacji i instalacji odprowadzania spalin, zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Wszystkie niezbędnie informacje o procedurze przyłączenia znajdują się na stronie www.psgaz.pl w zakładce „Dla klienta”. 

Ankieta

Czy warto podłączyć dom do sieci gazowej?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

21:30 12-08-2019