Gaz popłynie do domów w gminie Pyzdry z początkiem 2021 roku

Temat gazyfikacji gminy Pyzdr powraca szczególnie przed zbliżającym się okresem grzewczym.

samorząd 21:01 04-09-2018 1

Dodatkowo ma też aspekt ekologiczny, dlatego mieszkańcy gminy zwracają się do urzędu miejskiego z pytaniem o konkretne terminy realizacji tej inwestycji.

- O gazyfikacji mówi się już od dawna. Zabiegi i starania, jakie my jako gmina czynimy, trwają już od lat. Często pojawiają się głosy od mieszkańców, którzy chcą budować dom bądź stoją przed koniecznością wymiany starego pieca węglowego. Nie wiedzą, czy już wymieniać choćby na piec typu ekogroszek, czy jeszcze trochę poczekać i przejść na gazowy. Aby nie być gołosłownym zwróciliśmy się do takim pytaniem Polskiej Spółki Gazownictwa, Oddział w Poznaniu, czyli inwestora - mówi burmistrz Przemysław Dębski.

W odpowiedzi czytamy:

Polska Spółka Gazownictwa jest na etapie opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy sieci gazowej w gminie Pyzdry. Przewidywany termin opracowania dokumentacji projektowej to I kwartał 2019 r. Po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę sieci gazowej, niezwłocznie będzie przeprowadzone postępowanie przetargowe w wyniku którego zostanie wybrany wykonawca budowy sieci gazowej. Termin zakończenia robót budowlano-montażowych przewidziano na grudzień 2020 r.
Przedstawiciele Pracowni Projektowej Cowogaz z Kalisza oraz urzędnicy powiatowi i gminni spotykali się już klika razy w sprawie gazyfikacji

Przypomnijmy, że pierwszy krokiem w stronę gazyfikacji była realizacja w ubiegłym roku zadania „Budowa stacji gazowej Pyzdry”. Stacja znajduje się na terenie Ośrodka Grupowego Lisewo ma służyć przede wszystkim do redukcji ciśnienia gazu.

Na ukończeniu jest projekt przyszłej sieci gazowej, przygotowywanego przez pracownie projektową sieci i instalacji sanitarnych Cowogaz z Kalisza. Sieć gazowa zostanie rozprowadzona w całym mieście oraz we wsiach położonych na trasie linii przesyłowej. Są to: Tarnowa, Modlica, Zamość oraz Ruda Komorska.

Ankieta

Czy jesteś zainteresowany podłączeniem się do sieci gazowej ?

Ankieta

Czym ogrzewasz dom lub mieszkanie?

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

21:01 04-09-2018 1