Gaz dla mieszkańców gminy Pyzdry. Na początek Ruda Komorska

Poznański oddział Polskiej Spółki Gazownictwa przystępuje do poszukiwań potencjalnych odbiorców gazu w gminie Pyzdry. Projekt przyszłej sieci gazowej jest na ukończeniu.

aktualności 16:33 18-06-20190 3

Przypomnijmy, że pierwszy krokiem w stronę gazyfikacji była realizacja w 2017 roku zadania „Budowa stacji gazowej Pyzdry”. Stacja znajduje się na terenie Ośrodka Grupowego Lisewo ma służyć przede wszystkim do redukcji ciśnienia gazu. Sieć gazowa o długości ok. 22 km ma zostać rozprowadzona w całych Pyzdrach oraz we wsiach położonych na trasie linii przesyłowej, a więc: Tarnowa, Modlica, Zamość oraz Ruda Komorska.

W tym roku Polska Spółka Gazownictwa planuje budowę gazociągu średniego ciśnienia przechodzącego przez tę ostatnią miejscowość.

Budowa będzie przeprowadzona w dwóch etapach. W pierwszym etapie realizowanym na przełomie roku 2019/2020 planowana jest budowa sieci gazowej. W drugim , który zostanie zrealizowany w terminie późniejszym i będzie uzależniony od zainteresowania odbiorców nastąpi podłączenie odbiorców. Koszt przyłączenia - dla przyłącza o długości do 15 m i mocy poniżej 10m3/h wynosi 1915,70 zł plus 23% VAT (zgodnie z taryfą nr 7 PSG).

W celu przyłączenia należy złożyć do PSG wniosek w wydanie warunków przyłączenia dla grupy BI. Wydanie wniosku jest bezpłatne i niezobowiązujące. Następnie PSG potrzebuje około pół roku czasu na realizację przyłącza, dla tych klientów, którzy podpiszą umowę o przyłączenie. W tym czasie klienci będą zobowiązani do wykonania instalacji gazowej oraz zakupu czy dostosowania urządzeń gazowych oraz zapewnienia prawidłowej wentylacji i instalacji odprowadzania spalin do przepisów prawa budowlanego.

Wszystkie niezbędnie informacje o procedurze przyłączenia znajdują się na stronie www.psgaz.pl w zakładce „Dla klienta”.

Ankieta

Czy jesteś zainteresowany podłączeniem się do sieci gazowej?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

16:33 18-06-2019