Gałęzewice zgodziły się na budowę strzelnicy sportowej. Teraz potrzebna jest kasa z MON-u

Mieszkańcy Gałęzewic zgodzili się na ewentualną budowę strzelnicy sportowej na starym wysypisku śmieci. Taka decyzja została podjęta dzisiaj (6 czerwca) wieczorem na zebraniu wiejskim.

społeczeństwo 21:59 06-06-20180 14

W spotkaniu uczestniczyło 25 mieszkańców: 16 było za 7 przeciw, dwóch nie głosowało. Przypomnijmy, że strzelnicę chce wybudować gmina Kołaczkowo przy współpracy ze Stowarzyszeniem Strzelecko-Kolekcjonerskim Arsenał Polska.

Obiekt powstanie pod warunkiem, że zgodzą się na to mieszkańcy, a samorząd otrzyma dofinansowanie z programu „Strzelnica w każdym powiecie”, który wkrótce ma uruchomić Ministerstwo Obrony Narodowej. Na razie spełniony został jeden z tych warunków.

O sprawie pisaliśmy już TUTAJ.

W spotkaniu uczestniczyła Teresa Waszak, wójt gminy Kołaczkowo oraz przedstawiciele Arsenał Polska z prezesem Pawłem Barbuzińskim na czele.

Ankieta

Czy gminie Kołaczkowo uda się pozyskać dofinansowanie z programu "Strzelnica w każdym powiecie"

Mieszkańcy mieli wiele pytań, prawie wszystkie dotyczyły kwestii bezpieczeństwa. Przedstawiciele stowarzyszenia starali się rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Zaproponowali mieszkańcom Gałęzewic wspólne strzelanie na strzelnicy w Borzykowie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 13.00 do 15.00.

Ankieta

Czy strzelałaś/strzelałeś kiedykolwiek z broni sportowej?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

21:59 06-06-20180 14