Funkowa gorączka w rytmie wybijanym przez Tymoteusza Krajniaka

Cały rynek słuchał koncertu zespołu Funky Fever, w którym gra wrześnianin Tymoteusz Krajniak, no co dzień perkusista Roksany Węgiel.

kultura 21:48 26-07-20190 0

Jesteśmy już na półmetku tegorocznych Piątków z Jazzem, czyli darmowego cyklu koncertów organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Września. W samym środku lata, przy doskonałej pogodzie i podobnej frekwencji, zaprezentowała się grupa Funky Fever.

Świetnie zgrany zespół zagrał swoje podrasowane wersje jazzowych perełek takich klasyków jak Herbie Hancock czy Cole Porter. Aktualny skład formacji to: Maciej Kociński (saksofon), Dawid Kostka (gitara), Wojciech Roszak (bas), Jacek Szwaj (klawisze) i Tymoteusz Krajniak (perkusja).

Ostatni z wymienionych jest już dobrze znany nie tylko w swojej rodzimej Wrześni. Od ponad roku koncertuje bowiem z Roksaną Węgiel, nastoletnią wokalistką, która szturmem wdarła się na estradę po zwycięstwie w juniorskiej Eurowizji.

Za tydzień w ramach jazzowego cyklu zagra Dawid Kostka Trio. Początek jak zwykle o godz. 20.00. Poniżej zdjęcia z koncertu i mała próbka muzyki.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

21:48 26-07-2019