Funkcjonariusze SDE z Inowrocławia przyłapali pijanego kierowcę w Gonicach

Mamy kolejną przypadkową lokalną interwencję w wykonaniu Służby Więziennej. Tym razem postawą obywatelską wykazali się funkcjonariusze z pionu Systemu Dozoru Elektronicznego Zakładu Karnego w Inowrocławiu.

na sygnale 14:39 16-09-20202 0

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia kpt. Krystian Rynarzewski z Zakładu Karnego w Gębarzewie, podczas powrotu do domu uwolnił dwie kobiety zakleszczone w aucie po dachowaniu w Czeluścinie (więcej TUTAJ).

Z kolei w ostatnich dniach st. sierż Wojciech Młynarski i st. szer. Tomasz Jóźwiak z Inowrocławia natrafili na nietypowe zdarzenie w podwrzesińskich Gonicach. Funkcjonariusze spostrzegli auto osobowe, które chcąc skręcić do posesji, wjechało do rowu.

Dwójka mundurowych pospieszyła na pomoc, jednak okazało się, że kierowca wcale jej nie potrzebował. Mężczyzna sam wysiadł z samochodu, widocznie i wyczuwalnie będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zadzwonili pod numer alarmowy. Dalsze czynności prowadzili już funkcjonariusze wrzesińskiej policji.

Dodajmy, że System Dozoru Elektronicznego w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu jest jednym z 25 takich działów w Polsce. Funkcjonariusze SDE większość czasu pracy spędzają w terenie, nadzorując skazanych objętych systemem, czyli noszących tzw. elektroniczne bransolety.

Źródło: Sw.gov.pl

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:39 16-09-2020