Freelab dla szpitala: drukarki 3D gotowe do pracy, ale potrzeba folii

Stowarzyszenie Freelab Września chce produkować przyłbice ochronne dla wrzesińskiego szpitala. Żeby przedsięwzięcie mogło się udać potrzebny jest partner oferujący folię.

Pomagamy 18:22 23-03-20202 7

Polska służba zdrowia przygotowuje się na szczyt zakażeń koronawirusem. Na wagę złota jest teraz wszelki sprzęt zapewniający bezpieczeństwo medykom. Potrzebne są maseczki, środki dezynfekcyjne, kombinezony i przyłbice ochronne. 

Chęć pomocy wyrazili pasjonaci nowoczesnych technologii z wrzesińskiego Freelabu. Stowarzyszenie chce „drukować” przyłbice, które będą chronić twarze lekarzy i pielęgniarek podczas kontaktu z pacjentami. 

Przyłbice produkowane będą metodą druku 3D. 

Freelab korzysta z projektu opracowanego przez innowacyjną czeską firmę Prusa Research. 

Fot. www.prusaprinters.org

– Nasze drukarki są już gotowe do pracy. Druk jednej przyłbicy trwa około trzech godzin. Możemy jednocześnie drukować trzy – tłumaczy Piotr Duszyński z Freelabu.

W pracowni wrzesińskiego stowarzyszenia powstały już pierwsze elementy. Żeby produkcja mogła ruszyć pełną parą potrzebna jest jednak odpowiednia folia.

– Potrzebujemy folię o grubości 0,5-1 mm w arkuszach o wymiarach minimum 24x24 cm oraz gumę, najlepiej taką jak do odzieży ciążowej – mówi Piotr Duszyński.

Firmy, które mogłyby pomóc mogą kontaktować się z Freelabem przez Facebooka lub telefonicznie (880 414 881).

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:22 23-03-2020