Freelab dla festiwalu Burning Man. Trwają zapisy na warsztaty projektowe

Freelab zaprasza wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii na kolejne warsztaty. Tym razem tematem przewodnim będzie projektowanie rozwiązań służących do gospodarowania wodą na pustyni.

oświata 11:25 07-08-20200 1

Warsztaty są związane z otwartym międzynarodowym konkursem organizowanym przez LAGI (Land Art Generator Initiative), czyli instytucję, która od 2010 r. zajmuje się pomysłami na nowoczesne oraz przyjazne ludziom i przyrodzie miasta. Organizacja wspiera wykorzystanie alternatywnych źródeł energii przez planistów, deweloperów i wspólnoty mieszkańców.

W tym roku konkurs projektowy LAGI połączony jest ze słynnym festiwalem Burning Man, który odbywa się na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie (USA). Wydarzenie co roku ściąga tysiące artystów i eksperymentatorów z całego świata. LAGI i organizatorzy Burnig Man planują zbudować pośrodku pustyni wioskę. Ma ona być samowystarczalna, bez dociągniętych przyłączy wody i prądu. Pożywienie ma być pozyskiwane bezpośrednio na miejscu. Do projektowania rozwiązań dla wioski zaproszeni są ludzie z całego świata.

– Freelab rękoma i nogami podpisuje się pod tego typu inicjatywami. Technologia i sztuka ma tworzyć dobrą przestrzeń do życia. Jak mogłoby nas tu zabraknąć? – mówi Zofia Jaśniewicz z wrzesińskiego Freelabu. – Warsztaty, które organizujemy, to tak naprawdę preludium do wykonania koncepcji. Interesować nas będzie przede wszystkim pozyskiwanie i gospodarowanie wodą. Jest kilka trików, które można podpatrzeć w przyrodzie. Czasem wystarczy te schematy zrozumieć i starać się je odtworzyć. Kapitalnie będzie, jeśli na koniec warsztatów zrealizowany zostanie prototyp lub prototypy, których działanie i wydajność przetestujemy na własnej skórze – mówi młoda pasjonatka nauki, współprowadząca warsztaty.

Zofia Jaśniewicz

Zajęcia rozpoczynają się 10 sierpnia o 14.00 w pracowni Freelabu przy ul. Mickiewicza 2. Potrwają do 13 sierpnia.

– Zapraszamy osoby w wieku 18+, które mogą uczestniczyć we wszystkie dni warsztatowe. Zapisy są przyjmowane na facebookowym profilu Stowarzyszenie Freelab Września. Wystarczy w wiadomości podać imię i nazwisko oraz mejl lub numer telefonu. Językiem wiodącym podczas warsztatów będzie angielski. Spośród uczestników wybrane zostaną osoby do opracowania projektu konkursowego w międzynarodowym zespole – zapowiada Zofia Jaśniewicz.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:25 07-08-2020