Frakcja chłopska w radzie gminy kolejny raz zablokowała podwyżkę podatków. Kolejne podejście 3 listopada na sesji

Rada Gminy w Kołaczkowie kolejny raz nie zgodziła się na podwyżkę podatków lokalnych w 2018. Radni odrzucili propozycje zgłoszone przez wójta Teresę Waszak i radnego Wojciecha Tamborskiego.

samorząd 11:28 25-10-2017 13
Jerzy Woś wiceprzewodniczący rady prowadził obrady

Decyzję podjęto na wspólnym posiedzeniu komisji, które odbyło się 24 października w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie. Radny Robert Ptaszyński zgłosił ponowny wniosek o utrzymanie stawki podatku rolnego z 2017 na 50 zł/dt. 10 radnych poparło jego propozycję i wniosek przeszedł.

Magdalena Mazurczak proponuje podwyżkę stawek podatków
Skarbnik Danuta Olejniczak

Radni nie potrafili się wypowiedzieć na temat podatków od nieruchomości. Najpierw odrzucili propozycje podwyżek. Następnie nie zaproponowali żadnych innych taryf. Sekretarz gminy Bogumiła Wietrzyńska-Stramczewska uzmysłowiła radnym, że w takim razie w życie wejdą wysokie stawki ministerialne!

Głosowanie na wspólnym posiedzeniu komisji

W odpowiedzi radna Andżelika Wojciechowska zaproponowała utrzymanie stawek podatków na poziomie z roku 2017. Radni zgodzili się.

Dodajmy, że dzięki proponowanej podwyżce przez wójt Teresę Waszak do budżetu wpłynęłoby dodatkowo 127 tys. zł, a dzięki poprawkom radnego Wojciecha Tamborskiego 37 tys. zł.

Bogumiła Wietrzyńska-Stramczewska i Monika Nowak czuwają nad merytorycznym przebiegiem obrad

Nowe podatki zostaną ostatecznie uchwalone 3 listopada na sesji Rady Gminy w Kołaczkowie.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:28 25-10-2017 13