Fotograficzna podróż pyzdrzanina do Ameryki w Muzeum Regionalnym

W najbliższy czwartek 5 marca o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Pyzdrach nastąpi otwarcie wystawy fotografii zatytułowanej „Pyzdrzanin w Ameryce”.

kultura 20:18 02-03-20202 0

Wystawa to artystyczna relacja z pobytu w Ameryce pyzdrzanina Karola Budzińskiego.

Spotkanie z fotografią będzie też okazją do opowiedzenia również o innych Pyzdrzanach, których podróż do Ameryki - niekiedy ostatnia, wiązała się zupełnie z innym celem.

Karol Budziński pochodzi z Pyzdr, a obecnie mieszka w Poznaniu. Fotografem jest z zamiłowania. Jego pierwsze poważniejsze doświadczenia z aparatem fotograficznym to dokumentacja planu filmowego w Biedrusku, podczas kręcenia filmu w reżyserii Jerzego Hoffmana - „Ogniem i mieczem” . Zdjęcia z tego reportażu były wielokrotnie publikowane w prasie oraz pokazywane na wystawach w Polsce i w Szwecji. Karol Budziński to pasjonat, którego można spotkać w wielu miejscach kraju i świata. Kocha fotografię i kocha podróże. Fotografuje głównie pejzaże, architekturę, ludzi i wydarzenia. Szczególne miejsce w jego pracach zajmuje fotografia sakralna. Przedstawia w niej piękno kościołów, klasztorów, przydrożnych kapliczek oraz liturgię i życie osób konsekrowanych. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych i ma na swoim koncie trzy wystawy autorskie. Jest także autorem i współautorem zdjęć do wielu przewodników, albumów i książek.

fot. Facebook Karol Budziński  

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

20:18 02-03-2020