Firma z Pyzdr przejęła zawieszone połączenia autobusowe PKS Gniezno

Firma WA-MA z Pyzdr przejęła połączenia autobusowe w powiecie wrzesińskim. Przewóz pasażerów odbywa się na trzech liniach. 1 września bieżącego roku ma być uruchomiona czwarta.

aktualności 15:53 08-05-20190 18

Oficjalnie poinformowano o tym na konferencji prasowej, która  dzisiaj (8 maja) odbyła się w Starostwie Powiatowym we Wrześni.

Linia nr 1: Pyzdry-Lisewo-Kaczanowo-Września.

Linia nr 2: Pyzdry-Zieliniec-Września.

Linia nr 3: Pyzdry-Spławie - Mikuszewo - Czeszewo-Miłosław-Września.

- 1 września uruchomiona zostanie kolejna linia Pyzdry-Pietrzyków - Samarzewo - Sokolniki - Bieganowo - Gozdowo - Września. Dlaczego akurat we wrześniu? Kończy się rok szkolny, a główna liczba osób przewożonych jest to młodzież dojeżdżająca do szkół ponadgimnazjalnych. Poza tym firma musi się przygotować do świadczenia takich usług - mówił starosta Dionizy Jaśniewicz.

- Ceny biletów nie zmienią się. Dostosujemy tabor do potrzeb pasażerów. W tej chwili bilet jednorazowy z Pyzdr do Wrześni kosztuje 9 zł, miesięczny 172 zł. a na przykład na odcinku Miłosław- Września 156 zł - mówił Maciej Walicki, właściciel firmy WA-MA.

Przypomnijmy, że 1 maja PKS Gniezno wycofał wszystkie połączenia autobusowe na terenie powiatu wrzesińskiego. Dlatego ponad 70 tysięcy mieszkańcom regionu groziło wykluczenie komunikacyjne.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:53 08-05-2019