Finisz budowy obwodnicy. Czy faktycznie tranzyt ominie Wrześnię?

Gmina Września przejęła część kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ciężki ruch samochodowy zostanie skierowany na obwodnicę Wrześni.

aktualności 16:50 07-11-202011 4

Wyjaśnijmy od razu, że budowa obwodnicy ciągle trwa. Trzeci,ostatni etap ma zakończyć się 31 grudnia. Ale już teraz Rada Miejska we Wrześni podjęła uchwałę o przejęciu kompetencji GDDKiA w sprawie zmiany znaków drogowych.

Samorząd wrzesiński sfinansuje wymianę oznakowania pionowego,tzw. tablic przeddrogowskazowych – mają one skierować ruch samochodów ciężarowych jadących od Obłaczkowa, odbywający się dziś ulicami Wrocławską,Kolejową, Daszyńskiego i Gnieźnieńską,czyli drogą krajową nr 15 w kierunku Gniezna – na drogę krajową nr 92 w stronę Konina, a następnie na wybudowaną wschodnią obwodnicę miasta do drogi krajowej nr 15 w Gulczewku.

Ankieta

Czy po budowie obwodnicy ruch tranzytowy faktycznie ominie Wrześnię?

Tablice informujące o tranzycie zostaną postawione na rondach: Wrocławska–Objazdowa – Działkowców, Sikorskiego – Kościuszki i Sikorskiego – Słowackiego oraz na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Sikorskiego – Kaliska – Bukowa.

Czy faktycznie tranzyt ominie centrum miasta? Pożyjemy, zobaczymy.Oby.

Fot. UMiG we Wrześni

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:50 07-11-2020