Filmowa niedziela w Sokolnikach, czyli małe miejscowości w oczach dzieci

Siedem krótkometrażowych filmów miało wczoraj (6 września) premierę w Sokolnikach. Młodzież szkolna opowiadała o historii swoich miejscowości.

aktualności 10:22 07-09-20200 0

Pokaz filmów odbyły się na terenie parku ewangelickiego na tyłach świetlicy wiejskiej. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i rada sołecka w Sokolnikach. W niedzielę pokazano siedem 4 minutowych filmów o Spławiu, Wszembórzu, Kołaczkowie, Zielińcu, Grabowie Królewskim, Gorazdowie i Sokolnikach. Reżyserem i realizatorem produkcji był Jakub Liberkowski.

– W filmach wystąpiły dzieci z każdej miejscowości. Ich zadaniem było opowiedzenie różnych ciekawostek o swoim miejscu zamieszkania. Scenariusz był bardzo luźny. Liczyliśmy na to, co przygotują sołtysi i dzieci. Akcja tworzyła się na bieżąco, a więc było dużo w tym improwizacji. Każdy film, który powstał jest inny i to było w tym najciekawsze. Dzieciaki były fenomenalne – powiedział nam Jakub Liberkowski.

– Propozycję tych nagrań złożyliśmy przed wakacjami. Cześć młodzieży zgłosiła się sama, pomagali nam także sołtysi i oni się w to zaangażowali. Plan był taki, aby stworzyć 17 filmów. Nie wypaliło, niektórzy bali się. Być może jak zobaczą, to zdecydują się w przyszłym roku. Jest przynajmniej 10 ciekawych miejsc, które można pokazać – powiedział nam Mariusz Gomulski, dyrektor GOK. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:22 07-09-2020