Filip Springer gotowy do pokazania nowej Kolekcji Wrzesińskiej

„Polaroidy” i opowiadanie – tak w największym skrócie można określić nową odsłonę archiwum fotograficznego Wrześni.

kultura 14:48 21-05-20180 6

Już od samego początku było wiadomo, że Filip Springer, uznany reporter i fotograf, wyróżni się jako autor Kolekcji Wrzesińskiej. Dziewiąty artysta zaproszony przez Ratusz do „sportretowania” miasta, zrobił to na swój oryginalny sposób – pisząc opowiadanie i wykonując zdjęcia techniką natychmiastową.

– „Zegarmistrz” to refleksyjne opowiadanie o upływie czasu. Wrześnianie rozpoznają w nim swoje miasto, choć niekiedy inaczej przedstawione niż w rzeczywistości. „Zegarmistrz” jest pierwszą książką, w której Filip Springer odchodzi od reportażu. Również w warstwie fotograficznej autor porzuca swój dotychczasowy styl. Fotografie zostały wykonane w technice natychmiastowej, są więc niedoskonałe, nieostre, prześwietlone lub niedoświetlone – nie w pełni wyraźne. Tak jak nie w pełni wyraźny jest jeszcze kształt nowej przestrzeni Wrześni, o której opowiada Filip Springer – wyjaśnia Karol Szymkowiak, kurator Kolekcji Wrzesińskiej.

Wernisaż dziewiątej odsłony cyklu odbędzie się w piątek 8 czerwca o godzinie 18.30 na ulicy Warszawskiej. Po wernisażu o godzinie 19.15 w Galerii Kolekcji Wrzesińskiej w budynku Urzędu Stanu Cywilnego nastąpi premiera książki „Zegarmistrz” i spotkanie autorskie z Filipem Springerem. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:48 21-05-20180 6