Fantastyczna zdawalność! Społeczność „Sienkiewicza” zachwycona

Lepiej niż rok temu wypadły wyniki egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni – i to mimo pandemii! 

oświata 00:21 16-08-20203 1

Egzaminy z języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego zdało 100 proc. maturzystów. Niewielki problem pojawił się przy obowiązkowej matematyce – oblały ją cztery osoby, które jednak mają prawo do poprawki.

Zdawalność wynosiłaby 97,45 proc., gdyby nie pewnia nietypowa sytuacja – jeden z maturzystów zdał wszystkie przedmioty obowiązkowe, ale jego egzamin z przedmiotu dodatkowego został unieważniony. W efekcie abiturient będzie musiał powtórzyć egzamin za rok i dopiero wtedy uzyska świadectwo maturalne.

Z tego powodu zdawalność w szkole uplasowała się na poziomie 96,8 proc. 

Ankieta

Czy jesteś zadowolona/y ze swoich wyników?

Ankieta

Czy uważasz, że na Twój wynik wpłynęły stres związany z pandemią i/lub nauczanie zdalne?

Ankieta

Która szkoła umożliwia znalezienie lepszej pracy?

Tak wyniki komentuje dyrektorka „Sienkiewicza”, Violetta Zdunowska:

– Zdawalność egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020, mimo przeprowadzania egzaminów w czasie pandemii, jest wyższa niż ta, którą szkoła uzyskała w ubiegłym roku szkolnym. Warto więc zwrócić tu uwagę na ogrom pracy włożonej zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli w okresie zdalnego nauczania. Dzięki dobrej organizacji pracy i przeprowadzaniu lekcji w postaci wideokonferencji uczniowie utrzymywali ciągły kontakt z nauczycielami, byli odpowiednio motywowani i objęci właściwą opieką przez wychowawców i pedagoga. To dzięki takiej współpracy możemy dziś cieszyć się z sukcesów szkoły i naszych absolwentów. Jestem bardzo zadowolona z wyników osiągniętych przez naszych uczniów na egzaminie maturalnym. W stosunku do wyników w kraju i województwie wielkopolskim zdawalność naszego liceum plasuje się bardzo wysoko. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy uzyskali maksymalne wyniki z poszczególnych przedmiotów (23 osoby z języka angielskiego na poziomie podstawowym, 6 osób z matematyki na poziomie podstawowym i 3 osoby z języka polskiego na poziomie rozszerzonym). Dwoje uczniów uzyskało maksymalny wynik z dwóch przedmiotów. Bardzo dużo wyników plasuje się również w przedziale 90-99 proc. 

Uczniowie odbierali świadectwa w świetnych nastrojach

Podsumowanie wyników matur w powiecie wrzesińskim znajdziecie tutaj.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

00:21 16-08-2020