Falliczne czołgi, potworne Teletubisie. Mocna, prowokacyjna sztuka we wrzesińskim muzeum

Takiej wystawy nie było chyba jeszcze w Muzeum Regionalnym we Wrześni. Swoje kontrowersyjne i perfekcyjne prace pokazał znany i ceniony twórca Jarosław Kukowski.

kultura 19:56 01-02-20191 28

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Malarstwo i instalacje”odbył się w piątek 1 lutego. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Goście mieli okazję porozmawiać z bardzo przystępnym i uprzejmym artystą, który stanowi zupełnie przeciwieństwo swoich niektórych prac.

Jeden z jego obrazów przedstawia spotworniałe Teletubisie z odbytami zamiast ust, na innym pojawiają się tryskające falliczne czołgi. O dziwo, prowokacyjna tematyka obrazów przypadła do gustu uczestnikom wernisażu, wśród których przeważali seniorzy. Wrześnianie wykazali się ciekawością i otwartością na niełatwą sztukę.

Dodajmy, że prace Kukowskiego są nienaganne pod względem warsztatowym. Tym większe zdumienie budzi fakt, że autor jest kompletnym samoukiem – nie ma kierunkowego wykształcenia. Mimo to jest bardzo ceniony i wystawiany właściwie na całym świecie. Jego prace były już prezentowane m.in. w Nowym Jorku, Miami, San Francisco, Montrealu, Berlinie i Moskwie oraz w wielu liczących się polskich galeriach.

Wrzesińską wystawę za darmo będzie można oglądać do 15 marca w godzinach otwarcia muzeum przy ul. Dzieci Wrzesińskich. Więcej o autorze i jego pracach będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

19:56 01-02-2019