Europejskie wyróżnienie za promowanie przedsiębiorczości dla Jerzego Iwińskiego

Jerzy Iwiński, przewodniczący Okręgowego Związku Pracodawców Prywatnych we Wrześni otrzymał Medal Europejski, prestiżowe odznaczenie wręczane przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

gospodarka 12:14 13-06-201916 15

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się 12 czerwca w Operze Narodowej w Warszawie. Wrzesiński przedsiębiorca wyróżniony został za propagowanie idei przedsiębiorczości i idei europejskich, poruszanie trudnej problematyki gospodarczej, edukowanie i informowanie oraz rzetelne analizowanie dobrych i słabszych stron przemian ostatniego 30-lecia w Polsce.

– Ten medal jest dla mnie bardzo ważny, bo stanowi zwieńczenie mojej 20-letniej działalności społecznej. Takie wyróżnienie daje człowiekowi satysfakcję i dodaje energii do dalszego działania – mówi laureat.

Co zdaniem Jerzego Iwińskiego jest najważniejszym zadaniem lokalnych przedsiębiorczych zrzeszeń?

– Uważam, że starsi działacze powinni przygotowywać miejsce młodym. My tak zrobiliśmy, mój zastępca wywodzi się z młodego środowiska przedsiębiorców. Uważam, że to właściwa droga. Moje pokolenie, które już się biznesowo spełniło, powinno pełnić funkcję doradczą. Przywództwo trzeba przekazać młodszym – odpowiada przewodniczący wrzesińskiego OZPP. 

Jerzy Iwiński nie kryje też dumy, że znalazł się w szacownym gronie laureatów Medalu. Wcześniej otrzymali go m.in. Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, prof. Norman Davies, prof. Michał Kleiber oraz abp Henryk Muszyński.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12:14 13-06-2019