Europa bliższa obywatelom, czyli Jakub Pera kandydatem na posła Parlamentu Europejskiego

Jakub Pera jest kandydatem na posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia Kukiz’15. Na razie jedynym z powiatu wrzesińskiego.Wybory 26 maja.

aktualności 11:56 19-04-201915 30

Pan Jakub to samorządowiec z Borzykowa (gm. Kołaczkowo), pracownik Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jest dobrze znany naszym Czytelnikom – nie tak dawno ubiegał się o fotel wójta gminy Kołaczkowo w wyborach samorządowych. Bezskutecznie. Dziś reprezentuje Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego (pozycja nr 9).

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Kukiz '15 zdobędzie mandat w Wielkopolsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

„WW”: Dlaczego zdecydował się pan wystartować?

JAKUB PERA: – Mój start wiąże się oczywiście z dotychczasową pracą na rzecz lokalnych spraw. Dzięki wspaniałym ludziom, których w ostatnich latach poznałem, efekty tej pracy są widoczne, nie tylko w powiecie wrzesińskim. Poruszamy w swojej działalności wiele kwestii z życia zwykłych – czyli takich jak my – obywateli, co przekłada się na uznanie zarówno lokalnej społeczności, jak i stałe poparcie w skali całego kraju. Dzięki temu z łatwością uzyskaliśmy poparcie ponad 200 tys. osób i zarejestrowaliśmy listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w całej Polsce.

Jak ocenia pan swoje szanse?

– W najbliższych wyborach jestem jedynym reprezentantem powiatu wrzesińskiego wśród wszystkich komitetów. To pokazuje, że Paweł Kukiz wraz ze sztabem wyborczym doceniają naszą pracę od początku kadencji Sejmu i wynik w wyborach samorządowych osiągnięty w powiecie wrzesińskim. Nasza lista w tych wyborach to mocna drużyna i cieszę się, że wspólnie z europarlamentarzystą i posłami na Sejm RP mogę reprezentować obywatelski ruch skupiony w komitecie założonym przez wyborców. Sam start w takim gronie to dla mnie ogromna nobilitacja. Sondaże pokazują, że cztery mandaty w skali kraju są w naszym zasięgu, być może jeden z tych czterech będzie właśnie w Wielkopolsce. Wiele zależy od frekwencji, dlatego gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyborach.

Ankieta

Jaki wynik Twoim zdaniem osiągnie Jakub Pera w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Jaki będzie motyw przewodni waszej kampanii?

Na naszej liście znajdują się wyłącznie kandydaci z Wielkopolski, inne komitety są reprezentowane przez mieszkańców Radomia, Kielc czy Warszawy. To z pewnością nasza siła, bo Wielkopolanie zasługują na reprezentanta właśnie z ich regionu. To pokazuje też słabość innych komitetów, polegająca albo na braku struktur i poparcia, albo na partyjnych gierkach, od których w Kukiz’15 chcemy być daleko. Kampania opiera się na pięciu głównych hasłach: Europa bliższa obywatelom, Poza prawicę i lewicę, Uczciwa Europa, Nowa przyszłość projektu Europa, Głęboka reforma instytucji unijnych. Te hasła będę systematycznie rozwijał na swoim facebookowym profilu, na który serdecznie zapraszam: TUTAJ.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:56 19-04-2019