Ekopatrol z nowym radiowozem. Na drogach zobaczymy go w marcu

Straż Miejska we Wrześni będzie mieć do swojej dyspozycji kolejny radiowóz. Tym razem podatnicy nie wydadzą na niego ani jednej złotówki.

aktualności 13:28 07-02-2018 4

Volkswagena caddy użyczy bezpłatnie mundurowym na okres jednego roku firma Volkswagen Poznań. Wszystko w ramach wygranego konkursu, którego celem było wyłonienie najlepszych projektów promujących postawy ekologiczne wśród lokalnego społeczeństwa. Straż miejska przystąpiła do niego wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej we Wrześni.

Wygrane auto służyć będzie strażnikom miejskim i uczestnikom warsztatu w codziennej pracy związanej z promowaniem postaw proekologicznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Projekt zakłada działania na trzech płaszczyznach. Pierwsza o nazwie „Filtrujemy na zielono” związana jest z zagospodarowaniem terenu zieleni miejskiej do rewitalizacji w centrum miasta z wykorzystaniem krzewów i roślin. Druga skierowana jest do uczniów szkół gminnych. Program edukacyjny „Zielono mi” łączyć będzie teorię z doświadczeniem. Trzecia natomiast „Na straży zielonego czyli niebiescy tropiciele śmieci” odnosi się do kontroli terenów zagrożonych powstaniem dzikich wysypisk śmieci.

Volkswagen caddy na okres jednego roku trafi do Wrześni na początku marca. Przypomnijmy, że w połowie grudnia ubiegłego roku wrzesińscy municypalni kupili auto takiej samej marki za 87 tysięcy złotych. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

13:28 07-02-2018 4